- EUROSPORT

 

icone-facebook.png
  • Login | Abonnement Login | Abonnement
Tirsdag 26/06/2012 Tuesday 26/06/2012
Eurosport

Cycling Cykling

743776-9276239-160-90.jpg

TOUR DE FRANCE 2012 TOUR DE FRANCE 2012

Athletics Atletik

755922-9191357-160-90.jpg

Junior-VM i Barcelona Junior-VM i Barcelona

Snooker Snooker

738834-9310920-160-90.jpg

SNOOKER SNOOKER

Athletics Atletik

780514-13298429-160-90.jpg

ATLETIK EM Atletik EM

743776-8809857-317-238.jpg    

TOUR DE FRANCE 2012

Cycling

Det er sommer, og det betyder unægteligt Tour de France. Verdens hårdeste cykelløb ruller i år for 99'ende gang fra den 30. juni til den 22. juli. Den 3.497 km lange rute starter i år den med prologen Liege-Liege og slutter som vanligt på Champs-Elysées i Paris. This is sommer, and it means unægteligt Tour de France. Verdens hårdeste cykelløb ruller i år for 99'ende gang fra den 30. Verdens hårdeste cykelløb ruller i year for 99'ende bande from the 30. juni til den 22. juni for the 22. juli. juli. Den 3.497 km lange rute starter i år den med prologen Liege-Liege og slutter som vanligt på Champs-Elysées i Paris. Læs hele historien Den 3,497 km lange rute starter year on with prologen Liege-Liege and slutter who vanligt in Champs-Elysées i Paris. Read the entire Historien

 

Eurosport Eurosport

731741-9360660-160-90.jpg

DIN SOMMER PÅ EUROSPORT DIN SOMMER PÅ EUROSPORT

Football Fodbold

851973-14457288-160-90.jpg

EM I FODBOLD EM I fodbold

Motorsports Motorsports

728713-9382012-160-90.jpg

MOTORSPORT I JUNI MOTORSPORT Jeg Juni

Tennis Tennis

793891-13540065-160-90.jpg

VIND EN TUR TIL US OPEN VIND EN TUR TIL-US Open

Programoversigt Programoversigt
logo_id_7_full.png
01:23 01:23
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Ukraine - Frankrig (178min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Ukraine - France (178min)
08:35 08:35
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (10min) Fitness: The Box (10min)
08:45 08:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (120min)
10:45 10:45
hd_small.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen - Queen's i London, Storbritannien (65min) TENNIS: ATP Turneringen - Dronningens i London, Great Britain (65min)
11:50 11:50
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min)
12:00 12:00
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen i Eastbourne, England - Dag 2 (240min) WTA Turneringen i Eastbourne, England - Dag 2 (240min)
16:00 16:00
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (240min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (240min)
20:00 20:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show (30min) Fodbold: Euro 2012 Show (30min)
20:30 20:30
hd_small.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (45min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (45min)
21:15 21:15
Boksning Boksning
BOKSNING: WBO VM-titlen, Tyskland - : M. Huck (TYS) - O. Alofabi (UK) (105min) BOKSNING: WBO VM-titlen, Germany -: M. Huck (TYS) - O. Alofabi (Storbritannien) (105min)
23:00 23:00
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra Palermo, Italien - Dag 2 (30min) RALLY: International Rally Challenge from Palermo, Italien - Dag 2 (30min)
23:30 23:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Kroatien - Spanien (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Kroatien - Spanien (120min)
08:30 08:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
08:45 08:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Italien - Irland (115min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Italien - Irland (115min)
10:40 10:40
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (20min) Olympiske LEGE: Sammen til London (20min)
11:00 11:00
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (15min) Fitness: The Box (15min)
11:15 11:15
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min)
11:25 11:25
Tennis Tennis
TENNIS: Mats Point (30min) TENNIS: Mats Point (30min)
11:55 11:55
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Round of 16 (245min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Round af 16 (245min)
16:00 16:00
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (240min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (240min)
20:00 20:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt program med kamp review og analyse, fra en lang række eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt program with Kamp review and analysis, from a long number of eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (25min) (25min)
20:25 20:25
Sport Sport
SPORT: Den Olympiske Drøm - Hvad er det ved de Olympiske Lege, som atleterne er så vilde med? SPORT: Den Olympiske Drøm - What is it in the de Olympiske Lege, who atleterne is then Vilde with? Se magazinet som følger store stjerner og afslører deres forestiller og drømme om det kommende OL. Se Magazinet that follows butikken stjerner and afslører its forestiller and Dromme about the coming OL. (15min) (15min)
20:40 20:40
Sport Sport
SPORT: Wednesday Selection (5min) SPORT: Onsdag Selection (5min)
20:45 20:45
Ridning Ridning
RIDNING: Nations Cup Series fra St. Gallen, Schweiz (60min) Ridning: Nations Cup Series from St. Gallen, Schweiz (60min)
21:45 21:45
Ridning Ridning
RIDNING: Riders Club (5min) Ridning: Riders Club (5min)
21:50 21:50
Golf Golf
GOLF: Nordea Tour (30min) GOLF: Nordea Tour (30min)
22:20 22:20
Golf Golf
GOLF: Kvindernes Europa Tour, Schweiz (10min) GOLF: Kvindernes Europa Tour, Schweiz (10min)
22:30 22:30
Golf Golf
GOLF: Golf Club (5min) GOLF: Golf Club (5min)
22:35 22:35
Sport Sport
SPORT: Month selection (5min) SPORT: Måned valg (5min)
22:40 22:40
Sejlsport Sejlsport
SEJLSPORT: La Giraglia Rolex Cup fra Genova, Italien (35min) SEJLSPORT: La Giraglia Rolex Cup from Genova, Italien (35min)
23:15 23:15
Sport Sport
SPORT: Month selection (5min) SPORT: Måned valg (5min)
23:20 23:20
Sejlsport Sejlsport
SEJLSPORT: Yacht Club (10min) SEJLSPORT: Yacht Club (10min)
23:30 23:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Sverige - Frankrig (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Sverige - France (120min)
01:30 01:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: England - Ukraine (90min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: England - Ukraine (90min)
08:35 08:35
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Holland - Tyskland (128min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Holland - Germany (128min)
10:43 10:43
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Tjekkiet - Polen (131min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Tjekkiet - Polen (131min)
12:53 12:53
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (14min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (14min)
13:07 13:07
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (22min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (22 min)
13:29 13:29
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (19min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (19min)
13:48 13:48
Tennis Tennis
TENNIS: Mats Point (20min) TENNIS: Mats Point (20min)
14:08 14:08
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (107min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (107min)
15:55 15:55
hd_small.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Round of 16 (5min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Round af 16 (5min)
16:00 16:00
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (131min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (131min)
18:12 18:12
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (109min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (109min)
20:00 20:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt program med kampreview og analyse, fra en lang række eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt program with kampreview and analysere, from a long number of eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (37min) (37min)
20:37 20:37
hd_small.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England - Herreturneringen fra Queens Club. TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England - Herreturneringen FRA Queens Club. De store profiler gør sig klar til endnu et spændende opgør inden Wimbledon senere på måneden. De Store profiler Make SIG ready to still et spændende opgør within Wimbledon later in the month. Bla. Bla. Murray, sidste års vinder, Roddick, og Tsonga, franskmanden som spås en super sæson er klar til at kæmpe om trofæet. Murray, last year winner, Roddick, and Tsonga, franskmanden who kurbade en super Sæson is ready to Kæmpe about trofæet. (23min) (23min)
21:00 21:00
Kampsport Kampsport
KAMPSPORT: Fight Club (121min) Kampsport: Fight Club (121min)
23:02 23:02
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Danmark - Tyskland (129min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Danmark - Germany (129min)
01:10 01:10
hd_small.png
Fia wtcc FIA WTCC
FIA WTCC: Inside WTCC (1min) FIA WTCC: Inside WTCC (1min)
08:34 08:34
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Holland - Tyskland (129min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Holland - Germany (129min)
10:44 10:44
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Grækenland - Rusland (133min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Greece - Russia (133min)
12:56 12:56
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash - EM-kvalifikationen i flash! NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash - EM-kvalifikationen i flash! Der er helt sikkert noget, du har misset! There are Helt sikkert something, you have Misset! Gå ikke glip af de helt store øjeblikke og følg med her. GA does not GLIP AF de Helt Store øjeblikke and følg with hende. (10min) (10min)
13:07 13:07
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (135min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (135min)
15:22 15:22
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (71min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (71min)
16:33 16:33
hd_small.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (58min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (58min)
17:30 17:30
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (81min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (81min)
18:51 18:51
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (71min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (71min)
20:03 20:03
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt program med kampreview og analyse, fra en lang række eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt program with kampreview and analysere, from a long number of eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (37min) (37min)
20:40 20:40
hd_small.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (30min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (30min)
21:10 21:10
hd_small.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (80min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (80min)
22:30 22:30
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (16min) MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (16min)
22:45 22:45
Ridning Ridning
RIDNING: Horse Racing Time (19min) Ridning: Horse Racing Time (19min)
23:04 23:04
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale! Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale! Gå ikke glip af kvartfinalen i Polen. GA does not GLIP AF kvartfinalen i Polen. Fingrene er krydsede, og vi håber vi en gentagelse af EM 1992! Fingrene is krydsede, and vi Haber VI DA gentagelse of EM 1992! Alt kan ske. Alt should be sent. (131min) (131min)
01:16 01:16
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra Ypres, Belgien - Dag 1 (10min) RALLY: International Rally Challenge from Ypres, Belgien - Dag 1 (10min)
08:34 08:34
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (18min) Fitness: The Box (18min)
08:51 08:51
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra Ypres, Belgien - Dag 1 (29min) RALLY: International Rally Challenge from Ypres, Belgien - Dag 1 (29min)
09:20 09:20
hd_small.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (61min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (61min)
10:21 10:21
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (15min) Olympiske LEGE: Sammen til London (15min)
10:36 10:36
Sport Sport
SPORT: Den Olympiske Drøm - Hvad er det ved de Olympiske Lege, som atleterne er så vilde med? SPORT: Den Olympiske Drøm - What is it in the de Olympiske Lege, who atleterne is then Vilde with? Se magazinet som følger store stjerner og afslører deres forestiller og drømme om det kommende OL. Se Magazinet that follows butikken stjerner and afslører its forestiller and Dromme about the coming OL. (14min) (14min)
10:50 10:50
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min)
11:00 11:00
live.png
Kano Kano
KANO: EM fra Zagreb, Kroatien (120min) Kano: EM FRA Zagreb, Kroatien (120min)
13:00 13:00
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Finale (185min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Finale (185min)
16:05 16:05
hd_small.pnglive.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (95min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (95min)
17:41 17:41
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale! Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale! Gå ikke glip af kvartfinalen i Polen. GA does not GLIP AF kvartfinalen i Polen. Fingrene er krydsede, og vi håber vi en gentagelse af EM 1992! Fingrene is krydsede, and vi Haber VI DA gentagelse of EM 1992! Alt kan ske. Alt should be sent. (136min) (136min)
19:56 19:56
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt program med kampreview og analyse, fra en lang række eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt program with kampreview and analysere, from a long number of eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (43min) (43min)
20:40 20:40
Kampsport Kampsport
KAMPSPORT: Fight Club (102min) Kampsport: Fight Club (102min)
22:21 22:21
Mixed martial arts Blandet kampsport
MIXED MARTIAL ARTS (41min) Mixed Martial Arts (41min)
23:02 23:02
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (128min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (128min)
01:11 01:11
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra Ypres, Belgien - Sammendrag (33min) RALLY: International Rally Challenge from Ypres, Belgien - Sammendrag (33min)
01:44 01:44
Tennis Tennis
TENNIS: Mats Point (45min) TENNIS: Mats Point (45min)
08:30 08:30
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra Ypres, Belgien - Sammendrag (30min) RALLY: International Rally Challenge from Ypres, Belgien - Sammendrag (30min)
09:00 09:00
hd_small.png
Gp3 GP3
GP3: Nextel Cup Series fra Valencia, Spanien - Løb 1 (22min) GP3: Nextel Cup Series from Valencia, Spanien - Løb 1 (22 min)
09:23 09:23
hd_small.pnglive.png
Gp3 GP3
GP3: Nextel Cup Series fra Valencia, Spanien - Løb 2 (44min) GP3: Nextel Cup Series from Valencia, Spanien - Løb 2 (44min)
10:07 10:07
live.png
Kano Kano
KANO: EM fra Zagreb, Kroatien (65min) Kano: EM FRA Zagreb, Kroatien (65min)
11:11 11:11
live.png
Standardbiler Standardbiler
STANDARDBILER: ETC Cup fra Imola, Italien - 1. STANDARDBILER: ETC Cup FRA Imola, Italien - 1. afdeling (35min) afdeling (35min)
11:47 11:47
live.png
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Porsche Super Cup fra Valencia, Spanien (44min) RACERLØB: Porsche Super Cup from Valencia, Spanien (44min)
12:30 12:30
live.png
Standardbiler Standardbiler
STANDARDBILER: ETC Cup fra Imola, Italien - 2. STANDARDBILER: ETC Cup FRA Imola, Italien - 2. afd (32min) AFD (32min)
13:03 13:03
live.png
Kano Kano
KANO: EM fra Zagreb, Kroatien (46min) Kano: EM FRA Zagreb, Kroatien (46min)
13:48 13:48
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (11min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (11min)
14:00 14:00
hd_small.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Finale (61min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Finale (61min)
15:01 15:01
live.png
Kano Kano
KANO: EM fra Zagreb, Kroatien (113min) Kano: EM FRA Zagreb, Kroatien (113min)
16:53 16:53
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (127min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (127min)
19:00 19:00
hd_small.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Finale (55min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Finale (55min)
19:55 19:55
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt program med kampreview og analyse, fra en lang række eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt program with kampreview and analysere, from a long number of eksperter inklusiv Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (44min) (44min)
20:39 20:39
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (16min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (16min)
20:56 20:56
Boksning Boksning
BOKSNING: Bigger's Better, Litauen - Sværvægt (113min) BOKSNING: Bigger er bedre, Lithuania - Sværvægt (113min)
22:49 22:49
Sport Sport
SPORT: WATTS (37min) SPORT: WATTS (37min)
23:25 23:25
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - Frankrig (108min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - France (108min)
01:14 01:14
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (0min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (0min)
08:34 08:34
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (15min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (15min)
08:50 08:50
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (16min) MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (16min)
09:05 09:05
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Olympisk Magasin - En halv times program om det sidste nye angående de Olympiske Lege (38min) Olympiske LEGE: Olympisk Magasin - En Halv gange program on the last new angående de Olympiske Lege (38min)
09:44 09:44
Tennis Tennis
TENNIS: Mats Point (37min) TENNIS: Mats Point (37min)
10:20 10:20
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (15min) Olympiske LEGE: Sammen til London (15min)
10:36 10:36
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - Frankrig (134min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - France (134min)
12:49 12:49
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (12min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (12min)
13:01 13:01
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (18min) Fitness: The Box (18min)
13:20 13:20
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 1 (14min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 1 (14min)
13:33 13:33
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 1 (171min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 1 (171min)
16:24 16:24
Sport Sport
SPORT: Den Olympiske Drøm - Hvad er det ved de Olympiske Lege, som atleterne er så vilde med? SPORT: Den Olympiske Drøm - What is it in the de Olympiske Lege, who atleterne is then Vilde with? Se magazinet som følger store stjerner og afslører deres forestiller og drømme om det kommende OL. Se Magazinet that follows butikken stjerner and afslører its forestiller and Dromme about the coming OL. (14min) (14min)
16:38 16:38
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (129min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (129min)
18:47 18:47
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 1 (70min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 1 (70min)
19:58 19:58
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt show, der viser kamp-reviews og analyser fra en lang række eksperter, blandt andre Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt show, der that Kamp-anmeldelser and analysator from a long number of eksperter, among others Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (51min) (51min)
20:49 20:49
Sport Sport
SPORT: WATTS (11min) SPORT: WATTS (11min)
21:00 21:00
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (34min) WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (34min)
21:34 21:34
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (58min) WRESTLING: Vintage Collection (58min)
22:32 22:32
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 1 (52min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 1 (52min)
23:23 23:23
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (132min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (132min)
08:34 08:34
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (18min) Fitness: The Box (18min)
08:52 08:52
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - Frankrig (130min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - France (130min)
11:02 11:02
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (128min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (128min)
13:11 13:11
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (12min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (12min)
13:22 13:22
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 2 (8min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 2 (8min)
13:30 13:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 2 (180min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 2 (180min)
16:31 16:31
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (14min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (14min)
16:44 16:44
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (176min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (176min)
19:41 19:41
Sport Sport
SPORT: Eurosport Top 10 (20min) SPORT: Eurosport Top 10 (20min)
20:00 20:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt show, der viser kamp-reviews og analyser fra en lang række eksperter, blandt andre Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt show, der that Kamp-anmeldelser and analysator from a long number of eksperter, among others Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (38min) (38min)
20:38 20:38
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (17min) Olympiske LEGE: Sammen til London (17min)
20:56 20:56
Boksning Boksning
BOKSNING: IBF Titlen fra Nottingham - Super mellemvægt: L. Bute (RUM) - C. Froch (ENG) (115min) BOKSNING: IBF Titlen from Nottingham - Super mellemvægt: L. Bute (RUM) - C. Froch (ENG) (115min)
22:50 22:50
Ridning Ridning
RIDNING: Horse Racing Time (18min) Ridning: Horse Racing Time (18min)
23:09 23:09
Rally Rally
RALLY: INSIDE IRC - Belgien (34min) RALLY: INSIDE IRC - Belgien (34min)
23:42 23:42
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Auto GP fra Portimao - Løb 1 (35min) RACERLØB: Auto GP FRA Portimao - Løb 1 (35min)
00:17 00:17
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Auto GP fra Portimao - Løb 2 (38min) RACERLØB: Auto GP FRA Portimao - Løb 2 (38min)
00:55 00:55
Ridning Ridning
RIDNING: Horse Racing Time (14min) Ridning: Horse Racing Time (14min)
01:10 01:10
Sport Sport
SPORT: WATTS (59min) SPORT: WATTS (59min)
08:00 08:00
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 1 (390min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 1 (390min)
14:30 14:30
Atletik Atletik
ATLETIK: Photo Finish (15min) Atletik: Photo Finish (15min)
14:45 14:45
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min)
14:55 14:55
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 3 (110min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 3 (110min)
16:45 16:45
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 1 (195min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 1 (195min)
20:00 20:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt show, der viser kamp-reviews og analyser fra en lang række eksperter, blandt andre Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt show, der that Kamp-anmeldelser and analysator from a long number of eksperter, among others Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (30min) (30min)
20:30 20:30
Atletik Atletik
ATLETIK: Photo Finish (15min) Atletik: Photo Finish (15min)
20:45 20:45
Sport Sport
SPORT: Wednesday Selection (5min) SPORT: Onsdag Selection (5min)
20:50 20:50
Ridning Ridning
RIDNING: Riders Club (5min) Ridning: Riders Club (5min)
20:55 20:55
hd_small.png
Golf Golf
GOLF: Amerikanske PGA Tour - Travelers Championship (60min) GOLF: American PGA Tour - Travelers Championship (60min)
21:55 21:55
Sejlsport Sejlsport
SEJLSPORT: 18 Footer International Races (30min) SEJLSPORT: 18 Sidefod International Races (30min)
22:25 22:25
Golf Golf
GOLF: Golf Club (5min) GOLF: Golf Club (5min)
22:30 22:30
Sejlsport Sejlsport
SEJLSPORT: Extreme Sailing Series fra Istanbul, Tyrkiet (30min) SEJLSPORT: Extreme Sailing Series from Istanbul, Tyrkiet (30min)
23:00 23:00
Sejlsport Sejlsport
SEJLSPORT: Yacht Club (5min) SEJLSPORT: Yacht Club (5min)
23:05 23:05
Sport Sport
SPORT: Alexia S Selection (5min) SPORT: Alexia S Selection (5min)
23:10 23:10
Sport Sport
SPORT: Wednesday Selection (20min) SPORT: Onsdag Selection (20min)
23:30 23:30
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Olympisk Magasin - En halv times program om det sidste nye angående de Olympiske Lege (30min) Olympiske LEGE: Olympisk Magasin - En Halv gange program on the last new angående de Olympiske Lege (30min)
00:00 00:00
Adventure Adventure
ADVENTURE: Ultra Trail Mont Fuji (15min) EVENTYR: Ultra Trail Mont Fuji (15min)
00:15 00:15
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 1 (60min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 1 (60min)
01:15 01:15
Ridning Ridning
RIDNING: Horse Racing Time (15min) Ridning: Horse Racing Time (15min)
08:00 08:00
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 2 (390min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 2 (390min)
14:30 14:30
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 2 (30min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 2 (30min)
15:00 15:00
Atletik Atletik
ATLETIK: Photo Finish (15min) Atletik: Photo Finish (15min)
15:15 15:15
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 2 (240min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 2 (240min)
19:15 19:15
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Holdpræsentation (45min) Cykling: Tour de France - Holdpræsentation (45min)
20:00 20:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt show, der viser kamp-reviews og analyser fra en lang række eksperter, blandt andre Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt show, der that Kamp-anmeldelser and analysator from a long number of eksperter, among others Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (30min) (30min)
20:30 20:30
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 4 (150min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 4 (150min)
23:00 23:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (135min)
01:15 01:15
Atletik Atletik
ATLETIK: Photo Finish (15min) Atletik: Photo Finish (15min)
08:00 08:00
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 3 (375min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 3 (375min)
14:15 14:15
hd_small.pnglive.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: U-17 EM for kvinder fra Nyon, Schweiz - Finale (125min) Fodbold: U-17 EM for women from Nyon, Schweiz - Finale (125min)
16:20 16:20
Nyheder Nyheder
NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min) NYHEDER: EM-kvalifikation - Flash (10min)
16:30 16:30
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (15min) Olympiske LEGE: Sammen til London (15min)
16:45 16:45
Atletik Atletik
ATLETIK: Photo Finish (15min) Atletik: Photo Finish (15min)
17:00 17:00
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 3 (285min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 3 (285min)
21:45 21:45
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt show, der viser kamp-reviews og analyser fra en lang række eksperter, blandt andre Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt show, der that Kamp-anmeldelser and analysator from a long number of eksperter, among others Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (30min) (30min)
22:15 22:15
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: U-17 EM for kvinder fra Nyon, Schweiz - Finale (45min) Fodbold: U-17 EM for women from Nyon, Schweiz - Finale (45min)
23:00 23:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Semifinale: Tyskland - Italien (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Semifinale: Germany - Italien (135min)
01:15 01:15
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
08:30 08:30
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (15min) Fitness: The Box (15min)
08:45 08:45
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 3 (45min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 3 (45min)
09:30 09:30
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (15min) Olympiske LEGE: Sammen til London (15min)
09:45 09:45
Atletik Atletik
ATLETIK: Photo Finish (15min) Atletik: Photo Finish (15min)
10:00 10:00
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 4 (255min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 4 (255min)
14:15 14:15
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Prolog: Liege-Liege (225min) Cykling: Tour de France - Prolog: Liege-Liege (225min)
18:00 18:00
live.png
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 4 (225min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 4 (225min)
21:45 21:45
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt show, der viser kamp-reviews og analyser fra en lang række eksperter, blandt andre Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt show, der that Kamp-anmeldelser and analysator from a long number of eksperter, among others Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (30min) (30min)
22:15 22:15
Ridning Ridning
RIDNING: Global Champions Tour fra Monaco, Monaco (75min) Ridning: Global Champions Tour from Monaco, Monaco (75min)
23:30 23:30
Ridning Ridning
RIDNING: Horse Racing Time (15min) Ridning: Horse Racing Time (15min)
23:45 23:45
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Prolog (60min) Cykling: Tour de France - Prolog (60min)
00:45 00:45
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 4 (75min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 4 (75min)
08:30 08:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Prolog (60min) Cykling: Tour de France - Prolog (60min)
09:30 09:30
Racerløb Racerløb
RACERLØB: World Series by Renault fra Nürburgring, Tyskland - Løb 1 (30min) RACERLØB: World Series fra Renault FRA Nürburgring, Germany - Løb 1 (30min)
10:00 10:00
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 4 (60min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 4 (60min)
11:00 11:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Prolog (60min) Cykling: Tour de France - Prolog (60min)
12:00 12:00
hd_small.pnglive.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: VM fra Valencia, Spanien - 1. Superbike: VM FRA Valencia, Spanien - 1. afdeling (60min) afdeling (60min)
13:00 13:00
live.png
Racerløb Racerløb
RACERLØB: World Series by Renault fra Nürburgring, Tyskland - Løb 2 (60min) RACERLØB: World Series fra Renault FRA Nürburgring, Germany - Løb 2 (60min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 1. Cykling: Tour de France - 1. etape (210min) Etape (210 min)
17:30 17:30
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 5 (150min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 5 (150min)
20:00 20:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Euro 2012 Show - Dagligt show, der viser kamp-reviews og analyser fra en lang række eksperter, blandt andre Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold and Fredi Bobic. Fodbold: Euro 2012 Show - Dagligt show, der that Kamp-anmeldelser and analysator from a long number of eksperter, among others Arsène Wenger, Rafael Benitez, Patrick Kluivert, Thomas Berthold og Fredi Bobic. (30min) (30min)
20:30 20:30
hd_small.png
Supersport Supersport
SUPERSPORT: VM fra Valencia, Spanien (45min) SuperSport: VM FRA Valencia, Spanien (45min)
21:15 21:15
hd_small.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: VM fra Valencia, Spanien - 2. Superbike: VM FRA Valencia, Spanien - 2. afd (45min) AFD (45min)
22:00 22:00
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Finale (120min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Finale (120min)
00:00 00:00
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (15min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (15min)
00:15 00:15
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 1. Cykling: Tour de France - 1. etape (60min) Etape (60min)
01:15 01:15
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (15min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (15min)
08:30 08:30
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (15min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (15min)
08:45 08:45
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 1. Cykling: Tour de France - 1. etape (75min) Etape (75min)
10:00 10:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 1 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 1 (120min)
12:00 12:00
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 5 (60min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 5 (60min)
13:00 13:00
Atletik Atletik
ATLETIK: Photo Finish (15min) Atletik: Photo Finish (15min)
13:15 13:15
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 1. Cykling: Tour de France - 1. etape (45min) Etape (45min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 2. Cykling: Tour de France - 2. etape: Vise-Tournai (225min) Etape: Vise-Tournai (225min)
17:45 17:45
Atletik Atletik
ATLETIK: EM fra Helsinki, Finland - Dag 5 (90min) Atletik: EM from Helsinki, Finland - Dag 5 (90min)
19:15 19:15
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 1 (90min) SNOOKER, Thailand - Dag 1 (90min)
20:45 20:45
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
21:00 21:00
Sport Sport
SPORT: Clash Time (5min) SPORT: Clash Time (5min)
21:05 21:05
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min) WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min)
21:35 21:35
Sport Sport
SPORT: Clash Time (10min) SPORT: Clash Time (10min)
21:45 21:45
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (60min) WRESTLING: Vintage Collection (60min)
22:45 22:45
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
23:00 23:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Finale (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Finale (135min)
01:15 01:15
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
08:30 08:30
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (15min) Fitness: The Box (15min)
08:45 08:45
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 2. Cykling: Tour de France - 2. etape (60min) Etape (60min)
09:45 09:45
Sport Sport
SPORT: WATTS (60min) SPORT: WATTS (60min)
10:45 10:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Finale (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Finale (135min)
13:00 13:00
Ridning Ridning
RIDNING: Horse Racing Time (15min) Ridning: Horse Racing Time (15min)
13:15 13:15
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 2. Cykling: Tour de France - 2. etape (45min) Etape (45min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 3. Cykling: Tour de France - 3. etape: Orhies-Boulogne sur mer (225min) Etape: Orhies-Boulogne sur Mer (225min)
17:45 17:45
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Serbien (120min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Serbia (120min)
19:45 19:45
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Estland - Portugal (120min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Estland - Portugal (120min)
21:45 21:45
Boksning Boksning
BOKSNING: WBO VM-titlen, Tyskland - Super mellemvægt: R. STIEGLITZ (TYS) - N. Hamdam (AUS) (90min) BOKSNING: WBO VM-titlen, Germany - Super mellemvægt: R. Stieglitz (TYS) - N. Hamdam (AUS) (90min)
23:15 23:15
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Lamborghini Super Tr (30min) RACERLØB: Lamborghini Super Tr (30min)
23:45 23:45
Racerløb Racerløb
RACERLØB: World Series by Renault fra Nürburgring, Tyskland - Sammendrag (30min) RACERLØB: World Series fra Renault FRA Nürburgring, Germany - Sammendrag (30min)
00:15 00:15
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 3. Cykling: Tour de France - 3. etape (75min) Etape (75min)
08:30 08:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 3. Cykling: Tour de France - 3. etape (30min) Etape (30min)
09:00 09:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Finale (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Finale (135min)
11:15 11:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Serbien (60min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Serbia (60min)
12:15 12:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Estland - Portugal (60min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Estland - Portugal (60min)
13:15 13:15
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 3. Cykling: Tour de France - 3. etape (45min) Etape (45min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 4. Cykling: Tour de France - 4. etape: Abbeville-Rouen (225min) Etape: Abbeville-Rouen (225min)
17:45 17:45
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 3 (75min) SNOOKER, Thailand - Dag 3 (75min)
19:00 19:00
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (20min) Olympiske LEGE: Sammen til London (20min)
19:20 19:20
Sport Sport
SPORT: Wednesday Selection (5min) SPORT: Onsdag Selection (5min)
19:25 19:25
Ridning Ridning
RIDNING: FEI Classics Series, Tyskland (60min) Ridning: FEI Classics Series, Germany (60min)
20:25 20:25
Ridning Ridning
RIDNING: Nations Cup Series fra Rotterdam, Holland (60min) Ridning: Nations Cup Series from Rotterdam, Holland (60min)
21:25 21:25
Ridning Ridning
RIDNING: Riders Club (5min) Ridning: Riders Club (5min)
21:30 21:30
Sport Sport
SPORT: Month selection (5min) SPORT: Måned valg (5min)
21:35 21:35
hd_small.png
Golf Golf
GOLF: Amerikanske PGA Tour - AT&T National (60min) GOLF: American PGA Tour - AT & T National (60min)
22:35 22:35
Golf Golf
GOLF: Golf Club (5min) GOLF: Golf Club (5min)
22:40 22:40
Sejlsport Sejlsport
SEJLSPORT: Yacht Club (5min) SEJLSPORT: Yacht Club (5min)
22:45 22:45
Sport Sport
SPORT: Wednesday Selection (10min) SPORT: Onsdag Selection (10min)
22:55 22:55
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Olympisk Magasin - En halv times program om det sidste nye angående de Olympiske Lege (35min) Olympiske LEGE: Olympisk Magasin - En Halv gange program on the last new angående de Olympiske Lege (35min)
23:30 23:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 4. Cykling: Tour de France - 4. etape (60min) Etape (60min)
00:30 00:30
Paralympics Paralympics
PARALYMPICS: World Cup (60min) Paralympics: World Cup (60min)
08:35 08:35
Racerløb Racerløb
RACERLØB: World Series by Renault fra Nürburgring, Tyskland - Sammendrag (25min) RACERLØB: World Series fra Renault FRA Nürburgring, Germany - Sammendrag (25min)
09:00 09:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - 1/16-delsfinaler (120min) SNOOKER, Thailand - 1/16-delsfinaler (120min)
11:00 11:00
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Ottendedelsfinale (105min) SNOOKER, Thailand - Ottendedelsfinale (105min)
12:45 12:45
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 4. Cykling: Tour de France - 4. etape (75min) Etape (75min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 5. Cykling: Tour de France - 5. etape: Rouen-Saint Quentin (210min) Etape: Rouen-Saint Quentin (210 min)
17:30 17:30
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - 1/8 finale (150min) SNOOKER, Thailand - 1/8 finale (150min)
20:00 20:00
Sport Sport
SPORT: WATTS (60min) SPORT: WATTS (60min)
21:00 21:00
Stærk mand Stærk efterspørgsel
STÆRK MAND: Giants Live fra (30min) Stærk efterspørgsel: Giants Live-FRA (30min)
21:30 21:30
Stærk mand Stærk efterspørgsel
STÆRK MAND: Giants Live fra (30min) Stærk efterspørgsel: Giants Live-FRA (30min)
22:00 22:00
Kampsport Kampsport
KAMPSPORT: Fight Club (120min) Kampsport: Fight Club (120min)
00:00 00:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 5. Cykling: Tour de France - 5. etape (90min) Etape (90min)
08:35 08:35
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Kvartfinale (85min) SNOOKER, Thailand - Kvartfinale (85min)
10:00 10:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min) SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min)
12:00 12:00
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
12:30 12:30
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (15min) Fitness: The Box (15min)
12:45 12:45
Olympiske lege Olympiske lege
OLYMPISKE LEGE: Together To London (15min) Olympiske LEGE: Sammen til London (15min)
13:00 13:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 5. Cykling: Tour de France - 5. etape (60min) Etape (60min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 6. Cykling: Tour de France - 6. etape: Epernay-Metz (210min) Etape: Epernay-Metz (210 min)
17:30 17:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Kroatien (90min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Kroatien (90min)
19:00 19:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (120min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (120min)
21:00 21:00
live.png
Boksning Boksning
BOKSNING: Bigger's Better - Sværvægt fra Vilnius, Letland (120min) BOKSNING: Bigger Better - Sværvægt FRA Vilnius, Latvia (120min)
23:00 23:00
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra San Marino, San Marino - Dag 1 (30min) RALLY: International Rally Challenge from San Marino, San Marino - Dag 1 (30min)
23:30 23:30
Stærk mand Stærk efterspørgsel
STÆRK MAND: Champions League fra Serbien (60min) Stærk efterspørgsel: Champions League from Serbia (60min)
00:30 00:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 6. Cykling: Tour de France - 6. etape (60min) Etape (60min)
08:30 08:30
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (15min) Fitness: The Box (15min)
08:45 08:45
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra San Marino, San Marino - Dag 1 (30min) RALLY: International Rally Challenge from San Marino, San Marino - Dag 1 (30min)
09:15 09:15
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min) SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min)
11:15 11:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (90min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (90min)
12:45 12:45
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 6. Cykling: Tour de France - 6. etape (75min) Etape (75min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape: Tomblaine-La Planche des Belles Filles (210min) Etape: Tomblaine-La Planche des Belles Filles (210 min)
17:30 17:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
18:00 18:00
hd_small.pnglive.png
Svømning Svømning
SVØMNING: Open de Natation fra Paris, Frankrig - Dag 2 (120min) SVØMNING: Open de natation from Paris, France - Dag 2 (120min)
20:00 20:00
Kampsport Kampsport
KAMPSPORT: Total KO (60min) Kampsport: Total KO (60min)
21:00 21:00
live.png
KAMPSPORT: Superkombat, Bulgarien (120min) Kampsport: Superkombat, Romania (120min)
23:00 23:00
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra San Marino, San Marino - Sammendrag (30min) RALLY: International Rally Challenge from San Marino, San Marino - Sammendrag (30min)
23:30 23:30
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY - 1. OFFROAD RALLY - 1. etape (15min) Etape (15min)
23:45 23:45
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape (75min) Etape (75min)
01:00 01:00
hd_small.png
Svømning Svømning
SVØMNING: Open de Natation fra Paris, Frankrig - Dag 2 (60min) SVØMNING: Open de natation from Paris, France - Dag 2 (60min)
08:30 08:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
08:45 08:45
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY - 1. OFFROAD RALLY - 1. etape (15min) Etape (15min)
09:00 09:00
hd_small.png
Gp3 GP3
GP3: Nextel Cup Series fra Silverstone, Storbritannien - Løb 1 (30min) GP3: Nextel Cup Series from Silverstone, Great Britain - Løb 1 (30min)
09:30 09:30
hd_small.pnglive.png
Gp3 GP3
GP3: Nextel Cup Series fra Silverstone, Storbritannien - Løb 2 (30min) GP3: Nextel Cup Series from Silverstone, Great Britain - Løb 2 (30min)
10:00 10:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape (45min) Etape (45min)
10:45 10:45
Sport Sport
SPORT: WATTS (60min) SPORT: WATTS (60min)
11:45 11:45
live.png
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Porsche Super Cup fra Silverstone, Storbritannien (45min) RACERLØB: Porsche Super Cup from Silverstone, Great Britain (45min)
12:30 12:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape (30min) Etape (30min)
13:00 13:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 8. Cykling: Tour de France - 8. etape: Belfort-Porrentruy (270min) Etape: Belfort-Porrentruy (270min)
17:30 17:30
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Finale (120min) SNOOKER, Thailand - Finale (120min)
19:30 19:30
Boksning Boksning
BOKSNING: Bigger's Better - Sværvægt (90min) BOKSNING: Bigger Better - Sværvægt (90min)
21:00 21:00
Boksning Boksning
BOKSNING: IBF Titlen fra Nottingham - Super mellemvægt: L. Bute (RUM) - C. Froch (ENG) (120min) BOKSNING: IBF Titlen from Nottingham - Super mellemvægt: L. Bute (RUM) - C. Froch (ENG) (120min)
23:00 23:00
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (15min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (15min)
23:15 23:15
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY - 1. OFFROAD RALLY - 1. etape (15min) Etape (15min)
23:30 23:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 8. Cykling: Tour de France - 8. etape (60min) Etape (60min)
00:30 00:30
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Finale (45min) SNOOKER, Thailand - Finale (45min)
01:15 01:15
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: Motorsports Weekend (15min) MOTORSPORT: Motorsport Weekend (15min)
08:30 08:30
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY: Silk Way - 2. OFFROAD RALLY: Silk Way - 2. etape (15min) Etape (15min)
08:45 08:45
hd_small.pnglive.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (105min) SNOOKER: Australian Goldfields Open from Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (105min)
10:30 10:30
hd_small.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (60min) SNOOKER: Australian Goldfields Open from Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (60min)
11:30 11:30
hd_small.pnglive.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Vitoria, Australien - 1/8-finale (150min) SNOOKER: Australian Goldfields Open from Vitoria, Australien - 1/8-finale (150min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 9. Cykling: Tour de France - 9. etape: Besancon-Arc et Senans (225min) Etape: Besancon-Arc et Senans (225min)
17:45 17:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Spanien - Estland (75min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Spanien - Estland (75min)
19:00 19:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U19, Estland - England - Frankrig (120min) Fodbold: EM for U19, Estland - England - France (120min)
21:00 21:00
Sport Sport
SPORT: Clash Time (5min) SPORT: Clash Time (5min)
21:05 21:05
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min) WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min)
21:35 21:35
Sport Sport
SPORT: Clash Time (10min) SPORT: Clash Time (10min)
21:45 21:45
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (60min) WRESTLING: Vintage Collection (60min)
22:45 22:45
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
23:00 23:00
hd_small.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Vitoria, Brasilien - Ottendedelsfinale (60min) SNOOKER: Australian Goldfields Open from Vitoria, Brasilien - Ottendedelsfinale (60min)
00:00 00:00
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY - 3. OFFROAD RALLY - 3. etape (15min) Etape (15min)
00:15 00:15
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 9. Cykling: Tour de France - 9. etape (75min) Etape (75min)
logo_id_250_full.png
03:01 03:01
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen - Queen's i London, Storbritannien (62min) TENNIS: ATP Turneringen - Dronningens i London, Great Britain (62min)
04:33 04:33
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (58min) NYHEDER: Nyheder Night Session (58min)
05:31 05:31
Rugby Rugby
RUGBY: Junior-VM, Sydafrika - Semifinale: Argentina - Sydafrika (86min) RUGBY: Junior-VM, South Africa - Semifinale: Argentina - South Africa (86min)
06:56 06:56
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (33min) NYHEDER: Nyheder Night Session (33min)
07:29 07:29
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion fra Detroit, USA (29min) Free Running: Art of Motion from Detroit, USA (29min)
07:58 07:58
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Danmark - Tyskland (122min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Danmark - Germany (122min)
10:00 10:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (121min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (121min)
12:02 12:02
Sport Sport
SPORT: WATTS (28min) SPORT: WATTS (28min)
12:30 12:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Ukraine - Frankrig (123min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Ukraine - France (123min)
14:33 14:33
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Sverige - England (124min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Sverige - England (124min)
16:36 16:36
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (174min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (174min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (31min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (31min)
20:02 20:02
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nick Robinson Bake (13min) SPORT: Den Jez Spil - Nick Robinson Bag (13min)
20:15 20:15
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (91min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (91min)
21:45 21:45
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (60min) AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League (60min)
22:45 22:45
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (16min) NYHEDER: Nyheder Night Session (16min)
23:02 23:02
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Italien - Irland (123min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Italien - Irland (123min)
01:04 01:04
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (60min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (60min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
03:30 03:30
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (91min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (91min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
05:30 05:30
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (91min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (91min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
07:30 07:30
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion, Japan (29min) Free Running: Art of Motion, Japan (29min)
07:58 07:58
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Italien - Irland (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Italien - Irland (120min)
09:58 09:58
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (121min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (121min)
12:00 12:00
Rally Rally
RALLY: International Rally Challenge fra Palermo, Italien - Dag 2 (30min) RALLY: International Rally Challenge from Palermo, Italien - Dag 2 (30min)
12:30 12:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (122min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (122min)
14:32 14:32
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (122min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (122min)
16:33 16:33
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (147min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (147min)
19:00 19:00
Racerløb Racerløb
RACERLØB fra Spa-Francorchamps, Belgien (30min) RACERLØB from Spa-Francorchamps, Belgien (30min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (29min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (29min)
19:59 19:59
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Teun Mulder (13min) SPORT: Den Jez Spil - Teun Mulder (13min)
20:12 20:12
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (32min) WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (32min)
20:44 20:44
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (52min) WRESTLING: Vintage Collection (52min)
21:37 21:37
Boksning Boksning
BOKSNING: Europa Titlen - Super mellemvægt: P. Wilczewski (POL) - A. Abraham (TYS) (69min) BOKSNING: Europa Titlen - Super mellemvægt: P. Wilczewski (POL) - A. Abraham (TYS) (69min)
22:45 22:45
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (17min) NYHEDER: Nyheder Night Session (17min)
23:02 23:02
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: England - Ukraine (121min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: England - Ukraine (121min)
01:04 01:04
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Holland - Tyskland (88min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Holland - Germany (88min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
03:30 03:30
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (91min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (91min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
05:29 05:29
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (90min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (90min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (31min) NYHEDER: Nyheder Night Session (31min)
07:30 07:30
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion fra London, England (28min) Free Running: Art of Motion from London, England (28min)
07:58 07:58
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Tjekkiet - Polen (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Tjekkiet - Polen (120min)
09:58 09:58
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (62min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (62min)
11:00 11:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: J.League Highlights (29min) Fodbold: J.League Highlights (29min)
11:30 11:30
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion, Grækenland (31min) Free Running: Art of Motion, Greece (31min)
12:00 12:00
live.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (59min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (59min)
13:00 13:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Tjekkiet - Polen (124min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Tjekkiet - Polen (124min)
15:04 15:04
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (124min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (124min)
17:07 17:07
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (143min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (143min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:01 20:01
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (14min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (14min)
20:15 20:15
Armlægning Armlægning
ARMLÆGNING: PAL / NAL (31min) ARMLÆGNING: PAL / NAL (31min)
20:45 20:45
Bordfodbold Bordfodbold
Bordfodbold: World Championship Series, Polen (30min) Bordfodbold: World Championship Series, Polen (30min)
21:15 21:15
Bordfodbold Bordfodbold
Bordfodbold: World Championship Series, Polen (30min) Bordfodbold: World Championship Series, Polen (30min)
21:45 21:45
Bordfodbold Bordfodbold
Bordfodbold: World Championship Series, Polen (29min) Bordfodbold: World Championship Series, Polen (29min)
22:14 22:14
Tennis Tennis
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
00:30 00:30
Bordfodbold Bordfodbold
Bordfodbold: World Championship Series, Polen (28min) Bordfodbold: World Championship Series, Polen (28min)
00:58 00:58
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Sverige - Frankrig (116min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Sverige - France (116min)
02:54 02:54
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (0min) NYHEDER: Nyheder Night Session (0min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (28min) NYHEDER: Nyheder Night Session (28min)
03:29 03:29
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (92min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (92min)
05:01 05:01
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
05:29 05:29
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (91min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Kvartfinaler (91min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (26min) NYHEDER: Nyheder Night Session (26min)
07:27 07:27
Bordfodbold Bordfodbold
Bordfodbold: World Championship Series, Polen (28min) Bordfodbold: World Championship Series, Polen (28min)
07:54 07:54
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (124min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (124min)
09:58 09:58
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Grækenland - Rusland (122min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Greece - Russia (122min)
12:00 12:00
live.png
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (59min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (59min)
13:00 13:00
Rugby Rugby
RUGBY: Junior-VM, Sydafrika - Semifinale: Wales - New Zealand (85min) RUGBY: Junior-VM, South Africa - Semifinale: Wales - New Zealand (85min)
14:24 14:24
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (124min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (124min)
16:28 16:28
live.png
Rugby Rugby
RUGBY: Junior-VM, Sydafrika - Kampen om 3. RUGBY: Junior-VM, South Africa - Kampen om 3. pladsen i Junior-VM LIVE fra Sydafrika. pladsen i Junior-VM LIVE FRA South Africa. (107min) (107min)
18:15 18:15
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (28min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (28min)
18:43 18:43
live.png
Rugby Rugby
RUGBY: Junior-VM, Sydafrika - Finalen i Junior-VM LIVE fra Sydafrika. RUGBY: Junior-VM, South Africa - finalen i Junior-VM LIVE FRA South Africa. (107min) (107min)
20:30 20:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Reese Hoffa (15min) SPORT: Den Jez Spil - Reese Hoffa (15min)
20:45 20:45
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (89min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (89min)
22:14 22:14
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (106min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (106min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (33min) NYHEDER: Nyheder Night Session (33min)
00:33 00:33
Bordfodbold Bordfodbold
Bordfodbold: World Championship Series, Polen (29min) Bordfodbold: World Championship Series, Polen (29min)
01:03 01:03
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (60min) Fodbold: EM-kvalifikation - Gruppespil: Portugal - Holland (60min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
hd_small.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (90min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
hd_small.png
Tennis Tennis
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:30 07:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Kim Collins (15min) SPORT: Den Jez Games - Kim Collins (15min)
07:45 07:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nick Robinson Bake (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nick Robinson Bag (15min)
08:00 08:00
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Teun Mulder (15min) SPORT: Den Jez Spil - Teun Mulder (15min)
08:15 08:15
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Reese Hoffa (15min) SPORT: Den Jez Spil - Reese Hoffa (15min)
08:30 08:30
live.png
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League - 13. AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League - 13. runde: Collingwood FC (Australia) - West Coast Eagles (Australia) (180min) Runde: Collingwood FC (Australien) - West Coast Eagles (Australien) (180min)
11:30 11:30
hd_small.png
Tennis Tennis
12:15 12:15
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Lion City Cup fra Singapore, Singapore - AFC Ajax (HOL) - Singapore (SGP) (120min) Fodbold: Lion City Cup from Singapore - AFC Ajax (HOL) - Singapore (SGP) (120min)
14:15 14:15
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (15min)
14:30 14:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Reese Hoffa (15min) SPORT: Den Jez Spil - Reese Hoffa (15min)
14:45 14:45
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Lion City Cup fra Singapore, Singapore - Vasco De Gama (BRA) - Singapore (SGP) (120min) Fodbold: Lion City Cup from Singapore - Vasco De Gama (BRA) - Singapore (SGP) (120min)
16:45 16:45
hd_small.png
Tennis Tennis
18:15 18:15
hd_small.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (75min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (75min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Tony Estanguet (15min) SPORT: Den Jez Spil - Tony Estanguet (15min)
20:15 20:15
hd_small.png
Arena football Arena fodbold
ARENA FOOTBALL: Arena Football League, USA - Regulær sæson: Milwaukee (USA) - Arizona Rattlers (USA) (120min) Arena Football: Arena Football League, USA - Regulær Sæson: Milwaukee (USA) - Arizona Rattlers (USA) (120min)
22:15 22:15
hd_small.png
Tennis Tennis
23:15 23:15
hd_small.png
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (45min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (45min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (15min)
00:45 00:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Kim Collins (15min) SPORT: Den Jez Games - Kim Collins (15min)
01:00 01:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
03:30 03:30
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (90min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (31min) NYHEDER: Nyheder Night Session (31min)
05:30 05:30
Tennis Tennis
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (14min) NYHEDER: Nyheder Night Session (14min)
07:15 07:15
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (15min)
07:30 07:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Tony Estanguet (16min) SPORT: Den Jez Spil - Tony Estanguet (16min)
07:45 07:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (122min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (122min)
09:48 09:48
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (124min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (124min)
11:52 11:52
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (125min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (125min)
13:57 13:57
live.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (48min) Superbike: Britiske Mesterskab (48min)
14:45 14:45
Tennis Tennis
16:00 16:00
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (56min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (56min)
16:57 16:57
live.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (44min) Superbike: Britiske Mesterskab (44min)
17:41 17:41
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Teun Mulder (16min) SPORT: Den Jez Spil - Teun Mulder (16min)
17:56 17:56
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (124min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (124min)
20:00 20:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:30 20:30
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
21:00 21:00
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (29min) Superbike: Britiske Mesterskab (29min)
21:30 21:30
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (31min) Superbike: Britiske Mesterskab (31min)
22:00 22:00
Kampsport Kampsport
KAMPSPORT: Fight Club (108min) Kampsport: Fight Club (108min)
23:48 23:48
Kampsport Kampsport
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (31min) NYHEDER: Nyheder Night Session (31min)
00:32 00:32
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (31min) Superbike: Britiske Mesterskab (31min)
01:02 01:02
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (60min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (60min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (89min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (89min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
Tennis Tennis
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (37min) NYHEDER: Nyheder Night Session (37min)
07:38 07:38
Sport Sport
SPORT: WATTS (53min) SPORT: WATTS (53min)
08:30 08:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 1 (180min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 1 (180min)
11:30 11:30
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (31min) Superbike: Britiske Mesterskab (31min)
12:02 12:02
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (29min) Superbike: Britiske Mesterskab (29min)
12:31 12:31
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Kim Collins (14min) SPORT: Den Jez Games - Kim Collins (14min)
12:45 12:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nick Robinson Bake (16min) SPORT: Den Jez Spil - Nick Robinson Bag (16min)
13:01 13:01
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Tony Estanguet (16min) SPORT: Den Jez Spil - Tony Estanguet (16min)
13:16 13:16
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (14min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (14min)
13:30 13:30
Tennis Tennis
WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (61min) WTA Turneringen, Eastbourne, England - Semifinaler (61min)
14:32 14:32
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (120min)
16:32 16:32
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - Frankrig (106min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - France (106min)
18:17 18:17
Speedway Speedway
SPEEDWAY: Grand Prix, New Zealand (56min) SPEEDWAY: Grand Prix, New Zealand (56min)
19:13 19:13
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (17min) Fitness: The Box (17min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 1 (120min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 1 (120min)
22:00 22:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - Frankrig (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - France (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (15min)
00:45 00:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (15min)
01:00 01:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (115min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (115min)
03:01 03:01
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:31 03:31
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 1 (89min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 1 (89min)
04:59 04:59
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (29min) NYHEDER: Nyheder Night Session (29min)
05:28 05:28
Tennis Tennis
TENNIS: ATP Turneringen fra Eastbourne, England (88min) TENNIS: ATP Turneringen FRA Eastbourne, England (88min)
06:56 06:56
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:26 07:26
Sport Sport
SPORT: WATTS (36min) SPORT: WATTS (36min)
08:02 08:02
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Porsche Super Cup fra Valencia, Spanien (28min) RACERLØB: Porsche Super Cup from Valencia, Spanien (28min)
08:30 08:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 2 (179min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 2 (179min)
11:30 11:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: J.League fra Japan - Urawa Reds (JAP) - Vegalta Sendai (JAP) (60min) Fodbold: J.League from Japan - Urawa Reds (JAP) - Vegalta Sendai (JAP) (60min)
12:30 12:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Lion City Cup fra Singapore, Singapore - Vasco De Gama (BRA) - Singapore (SGP) (36min) Fodbold: Lion City Cup from Singapore - Vasco De Gama (BRA) - Singapore (SGP) (36min)
13:06 13:06
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (167min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (167min)
15:53 15:53
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (126min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tjekkiet - Portugal (126min)
17:59 17:59
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nick Robinson Bake (17min) SPORT: Den Jez Spil - Nick Robinson Bag (17min)
18:16 18:16
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (31min) Superbike: Britiske Mesterskab (31min)
18:47 18:47
Speedway Speedway
SPEEDWAY: Grand Prix fra Gorzów Wielkopolski, Polen (44min) SPEEDWAY: Grand Prix from Gorzów Wielkopolski, Polen (44min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (29min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (29min)
20:00 20:00
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 2 (120min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 2 (120min)
22:00 22:00
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (31min) Superbike: Britiske Mesterskab (31min)
22:30 22:30
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab (30min) Superbike: Britiske Mesterskab (30min)
23:00 23:00
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (60min) AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League (60min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Kim Collins (14min) SPORT: Den Jez Games - Kim Collins (14min)
00:44 00:44
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nick Robinson Bake (17min) SPORT: Den Jez Spil - Nick Robinson Bag (17min)
01:01 01:01
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (100min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (100min)
03:00 03:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (45min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (45min)
03:45 03:45
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 2 (75min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 2 (75min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
hd_small.png
Arena football Arena fodbold
ARENA FOOTBALL: Arena Football League, USA - : Orlando Predators (USA) - New Orleans VooDoo (USA) (90min) Arena Football: Arena Football League, USA -: Orlando Predators (USA) - New Orleans VooDoo (USA) (90min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:30 07:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
08:00 08:00
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Porsche Super Cup fra Valencia, Spanien (30min) RACERLØB: Porsche Super Cup from Valencia, Spanien (30min)
08:30 08:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 3 (180min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 3 (180min)
11:30 11:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Teun Mulder (15min) SPORT: Den Jez Spil - Teun Mulder (15min)
11:45 11:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Reese Hoffa (15min) SPORT: Den Jez Spil - Reese Hoffa (15min)
12:00 12:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Pokalturneringen, Japan - Gruppespil, dag 7 (120min) Fodbold: Pokalturneringen, Japan - Gruppespil, Dag 7 (120min)
14:00 14:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 3 (45min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 3 (45min)
14:45 14:45
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Lion City Cup fra Singapore, Singapore - Singapore (SGP) - Manchester City (ENG) (120min) Fodbold: Lion City Cup from Singapore - Singapore (SVP) - Manchester City (ENG) (120min)
16:45 16:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (165min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: England - Italien (165min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (15min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (15min)
19:45 19:45
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (15min) MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (15min)
20:00 20:00
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min) WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min)
20:30 20:30
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (60min) WRESTLING: Vintage Collection (60min)
21:30 21:30
Boksning Boksning
BOKSNING: IBF Titlen fra Nottingham - Super mellemvægt: L. Bute (RUM) - C. Froch (ENG) (90min) BOKSNING: IBF Titlen from Nottingham - Super mellemvægt: L. Bute (RUM) - C. Froch (ENG) (90min)
23:00 23:00
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 3 (60min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 3 (60min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Teun Mulder (15min) SPORT: Den Jez Spil - Teun Mulder (15min)
00:45 00:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Reese Hoffa (15min) SPORT: Den Jez Spil - Reese Hoffa (15min)
01:00 01:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Tyskland - Grækenland (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Germany - Greece (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 3 (90min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 3 (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (90min) AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League (90min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:30 07:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
08:00 08:00
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
08:30 08:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 4 (180min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 4 (180min)
11:30 11:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nicolas Limbach (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nicolas Limbach (15min)
11:45 11:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nick Robinson Bake (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nick Robinson Bag (15min)
12:00 12:00
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: J.League Highlights (30min) Fodbold: J.League Highlights (30min)
12:30 12:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
13:00 13:00
Racerløb Racerløb
RACERLØB fra Imola, Italien (30min) RACERLØB from Imola, Italien (30min)
13:30 13:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 4 (180min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 4 (180min)
16:30 16:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - Frankrig (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Kvartfinale: Spanien - France (120min)
18:30 18:30
hd_small.pnglive.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Præsentation (45min) Cykling: Tour de France - Præsentation (45min)
19:15 19:15
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
Armlægning Armlægning
ARMLÆGNING: PAL / NAL (30min) ARMLÆGNING: PAL / NAL (30min)
20:30 20:30
Bowling Bowling
BOWLING: Promotion Tour fra Monaco, Monaco (60min) BOWLING: Promotion Tour from Monaco, Monaco (60min)
21:30 21:30
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion, Japan (30min) Free Running: Art of Motion, Japan (30min)
22:00 22:00
Standardbiler Standardbiler
STANDARDBILER: ETC Cup fra Imola, Italien - 1. STANDARDBILER: ETC Cup FRA Imola, Italien - 1. afdeling (30min) afdeling (30min)
22:30 22:30
Standardbiler Standardbiler
STANDARDBILER: ETC Cup fra Imola, Italien - 2. STANDARDBILER: ETC Cup FRA Imola, Italien - 2. afd (30min) AFD (30min)
23:00 23:00
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 4 (60min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 4 (60min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
01:00 01:00
Speedway Speedway
SPEEDWAY: Grand Prix fra Gøteborg, Sverige (60min) SPEEDWAY: Grand Prix from Gøteborg, Sverige (60min)
02:00 02:00
Speedway Speedway
SPEEDWAY: Grand Prix fra Prag, Tjekkiet (60min) SPEEDWAY: Grand Prix from Prag, Tjekkiet (60min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Dag 4 (90min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Dag 4 (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Lion City Cup fra Singapore, Singapore - Singapore (SGP) - Manchester City (ENG) (90min) Fodbold: Lion City Cup from Singapore - Singapore (SVP) - Manchester City (ENG) (90min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:30 07:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
08:00 08:00
Armlægning Armlægning
ARMLÆGNING: PAL / NAL (30min) ARMLÆGNING: PAL / NAL (30min)
08:30 08:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Kvartfinale (180min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Kvartfinale (180min)
11:30 11:30
hd_small.pnglive.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: U-17 EM for kvinder fra Nyon, Schweiz - 3. Fodbold: U-17 EM for women from Nyon, Schweiz - 3. plads (75min) Plads (75min)
12:45 12:45
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
13:15 13:15
Motorsport Motorsport
MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (15min) MOTORSPORT: GTA Academy Le Mans Dreams (15min)
13:30 13:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Kvartfinale (180min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Kvartfinale (180min)
16:30 16:30
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
17:00 17:00
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
17:15 17:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (135min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
Speedway Speedway
SPEEDWAY: Grand Prix fra Prag, Tjekkiet (60min) SPEEDWAY: Grand Prix from Prag, Tjekkiet (60min)
21:00 21:00
Speedway Speedway
SPEEDWAY: Grand Prix fra Gøteborg, Sverige (60min) SPEEDWAY: Grand Prix from Gøteborg, Sverige (60min)
22:00 22:00
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Kvartfinale (120min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Kvartfinale (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
01:00 01:00
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: U-17 EM for kvinder fra Nyon, Schweiz - Finale (120min) Fodbold: U-17 EM for women from Nyon, Schweiz - Finale (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Kvartfinale (90min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Kvartfinale (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
06:00 06:00
hd_small.pnglive.png
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League - 14. AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League - 14. runde: Adelaide Crows (Australien) - Richmond (Australien) (180min) Runde: Adelaide Crows (Australien) - Richmond (Australien) (180min)
09:00 09:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Semifinale (150min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Semifinale (150min)
11:30 11:30
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
12:00 12:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (120min) Fodbold: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (120min)
14:00 14:00
live.png
Racerløb Racerløb
RACERLØB: World Series by Renault fra Nürburgring, Tyskland - Løb 1 (60min) RACERLØB: World Series fra Renault FRA Nürburgring, Germany - Løb 1 (60min)
15:00 15:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Semifinale (90min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Semifinale (90min)
16:30 16:30
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: U-17 EM for kvinder fra Nyon, Schweiz - Finale (45min) Fodbold: U-17 EM for women from Nyon, Schweiz - Finale (45min)
17:15 17:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Semifinale: Portugal - Spanien (135min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Prolog (120min) Cykling: Tour de France - Prolog (120min)
22:00 22:00
hd_small.png
Arena football Arena fodbold
ARENA FOOTBALL: Arena Football League, USA - : Cleveland Gladiators (USA) - Milwaukee (USA) (120min) Arena Football: Arena Football League, USA -: Cleveland Gladiators (USA) - Milwaukee (USA) (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Boksning Boksning
BOKSNING, Tyrkiet - Sværvægt: K. Airich (TYS) - O. Pala (TJE) (120min) BOKSNING, Tyrkiet - Sværvægt: K. Airich (TYS) - O. Pala (TJE) (120min)
02:30 02:30
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Semifinale (90min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Semifinale (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Prolog (90min) Cykling: Tour de France - Prolog (90min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:30 07:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Semifinale: Tyskland - Italien (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Semifinale: Germany - Italien (135min)
09:45 09:45
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - Prolog (45min) Cykling: Tour de France - Prolog (45min)
10:30 10:30
live.png
Superstock Superstock
SUPERSTOCK: VM, Spanien (30min) Superstock: VM, Spanien (30min)
11:00 11:00
hd_small.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: VM fra Valencia, Spanien - Superpole (30min) Superbike: VM FRA Valencia, Spanien - Superpole (30min)
11:30 11:30
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Finale (120min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Finale (120min)
13:30 13:30
hd_small.pnglive.png
Supersport Supersport
SUPERSPORT: VM fra Valencia, Spanien (60min) SuperSport: VM FRA Valencia, Spanien (60min)
14:30 14:30
hd_small.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: VM fra Valencia, Spanien - 1. Superbike: VM FRA Valencia, Spanien - 1. afdeling (60min) afdeling (60min)
15:30 15:30
hd_small.pnglive.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: VM fra Valencia, Spanien - 2. Superbike: VM FRA Valencia, Spanien - 2. afd (60min) AFD (60min)
16:30 16:30
Snooker Snooker
SNOOKER: Wuxi Classic, Kina - Finale (90min) SNOOKER: Wuxi Classic, China - Finale (90min)
18:00 18:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Semifinale: Tyskland - Italien (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Semifinale: Germany - Italien (135min)
20:15 20:15
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (15min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (15min)
20:30 20:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 1. Cykling: Tour de France - 1. etape (90min) Etape (90min)
22:00 22:00
Sepaktakraw Sepaktakraw
SEPAKTAKRAW : Super Series, Thailand - Semifinale (120min) SEPAKTAKRAW: Super Series, Thailand - Semifinale (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (60min) NYHEDER: Nyheder Night Session (60min)
01:00 01:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (120min) NYHEDER: Nyheder Night Session (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (270min) NYHEDER: Nyheder Night Session (270min)
07:30 07:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 1. Cykling: Tour de France - 1. etape (90min) Etape (90min)
09:00 09:00
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 1: Dortmund (TYS) - Hamburger SV (TYS) (120min) Fodbold: Bundesligaen, Germany - Dag 1: Dortmund (TYS) - Hamburger SV (TYS) (120min)
11:00 11:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 1. Cykling: Tour de France - 1. etape (90min) Etape (90min)
12:30 12:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 1 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 1 (120min)
14:30 14:30
hd_small.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: VM fra Valencia, Spanien - 2. Superbike: VM FRA Valencia, Spanien - 2. afd (30min) AFD (30min)
15:00 15:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 1 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 1 (120min)
17:00 17:00
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
17:15 17:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Lion City Cup fra Singapore, Singapore - Finale (60min) Fodbold: Lion City Cup from Singapore - Finale (60min)
18:15 18:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: J.League fra Japan - Cerezo Osaka (JAP) - Urawa Reds (JAP) (60min) Fodbold: J.League from Japan - Cerezo Osaka (JAP) - Urawa Reds (JAP) (60min)
19:15 19:15
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (15min) Fitness: The Box (15min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 2. Cykling: Tour de France - 2. etape (120min) Etape (120min)
22:00 22:00
Sepaktakraw Sepaktakraw
SEPAKTAKRAW : Super Series, Thailand - Finale (120min) SEPAKTAKRAW: Super Series, Thailand - Finale (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (60min) NYHEDER: Nyheder Night Session (60min)
01:00 01:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (120min) NYHEDER: Nyheder Night Session (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (270min) NYHEDER: Nyheder Night Session (270min)
07:30 07:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 2. Cykling: Tour de France - 2. etape (30min) Etape (30min)
08:00 08:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 4: Kaiserslautern (TYS) - Bayern Munchen (TYS) (120min) Fodbold: Bundesligaen, Germany - Dag 4: Kaiserslautern (TYS) - Bayern Munchen (TYS) (120min)
10:00 10:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 2 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 2 (120min)
12:00 12:00
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
12:30 12:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 2 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 2 (120min)
14:30 14:30
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion, Grækenland (30min) Free Running: Art of Motion, Greece (30min)
15:00 15:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 2 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 2 (120min)
17:00 17:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Grækenland - Spanien (90min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Greece - Spanien (90min)
18:30 18:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (60min) SPORT: WATTS (60min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 3. Cykling: Tour de France - 3. etape (120min) Etape (120min)
22:00 22:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Serbien (60min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Serbia (60min)
23:00 23:00
hd_small.png
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (60min) AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League (60min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (60min) NYHEDER: Nyheder Night Session (60min)
01:00 01:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (120min) NYHEDER: Nyheder Night Session (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (270min) NYHEDER: Nyheder Night Session (270min)
07:30 07:30
Racerløb Racerløb
RACERLØB: Lamborghini Super Tr (30min) RACERLØB: Lamborghini Super Tr (30min)
08:00 08:00
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 6: Schalke 04 (TYS) - Bayern Munchen (TYS) (120min) Fodbold: Bundesligaen, Germany - Dag 6: Schalke 04 (TYS) - Bayern Munchen (TYS) (120min)
10:00 10:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 3 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 3 (120min)
12:00 12:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 3. Cykling: Tour de France - 3. etape (30min) Etape (30min)
12:30 12:30
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 3 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 3 (120min)
14:30 14:30
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion, Japan (30min) Free Running: Art of Motion, Japan (30min)
15:00 15:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Dag 3 (120min) SNOOKER, Thailand - Dag 3 (120min)
17:00 17:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Finale (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Finale (135min)
19:15 19:15
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: J.League Highlights (30min) Fodbold: J.League Highlights (30min)
19:45 19:45
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (15min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (15min)
20:00 20:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 4. Cykling: Tour de France - 4. etape (90min) Etape (90min)
21:30 21:30
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min) WRESTLING: Ugens World Wrestling Entertainment (30min)
22:00 22:00
Wrestling Wrestling
WRESTLING: Vintage Collection (60min) WRESTLING: Vintage Collection (60min)
23:00 23:00
Boksning Boksning
BOKSNING: WBO VM-titlen, Tyskland - Super mellemvægt: R. STIEGLITZ (TYS) - N. Hamdam (AUS) (60min) BOKSNING: WBO VM-titlen, Germany - Super mellemvægt: R. Stieglitz (TYS) - N. Hamdam (AUS) (60min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (60min) NYHEDER: Nyheder Night Session (60min)
01:00 01:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (120min) NYHEDER: Nyheder Night Session (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (270min) NYHEDER: Nyheder Night Session (270min)
07:30 07:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 4. Cykling: Tour de France - 4. etape (45min) Etape (45min)
08:15 08:15
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Finale (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Finale (135min)
10:30 10:30
hd_small.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 7: Bayern Munchen (TYS) - Bayer Leverkusen (TYS) (120min) Fodbold: Bundesligaen, Germany - Dag 7: Bayern Munchen (TYS) - Bayer Leverkusen (TYS) (120min)
12:30 12:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
12:45 12:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM-kvalifikation - Finale (135min) Fodbold: EM-kvalifikation - Finale (135min)
15:00 15:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - 1/8 finale (105min) SNOOKER, Thailand - 1/8 finale (105min)
16:45 16:45
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Serbien (75min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Serbia (75min)
18:00 18:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Estland - Portugal (90min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Estland - Portugal (90min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 5. Cykling: Tour de France - 5. etape (120min) Etape (120min)
22:00 22:00
Armlægning Armlægning
ARMLÆGNING: PAL / NAL (30min) ARMLÆGNING: PAL / NAL (30min)
22:30 22:30
Bowling Bowling
BOWLING: Kvindernes EM (60min) BOWLING: Kvindernes EM (60min)
23:30 23:30
Free running Free Running
Free Running: Art of Motion, Grækenland (30min) Free Running: Art of Motion, Greece (30min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (60min) NYHEDER: Nyheder Night Session (60min)
01:00 01:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (120min) NYHEDER: Nyheder Night Session (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (270min) NYHEDER: Nyheder Night Session (270min)
07:30 07:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 5. Cykling: Tour de France - 5. etape (90min) Etape (90min)
09:00 09:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 9: Bayern Munchen (TYS) - Hertha Berlin (TYS) (120min) Fodbold: Bundesligaen, Germany - Dag 9: Bayern Munchen (TYS) - Hertha Berlin (TYS) (120min)
11:00 11:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 5. Cykling: Tour de France - 5. etape (90min) Etape (90min)
12:30 12:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
13:00 13:00
live.png
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min) SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min)
15:00 15:00
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
15:30 15:30
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Kroatien (120min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Kroatien (120min)
17:30 17:30
Sport Sport
SPORT: WATTS (30min) SPORT: WATTS (30min)
18:00 18:00
hd_small.pnglive.png
Svømning Svømning
SVØMNING: Open de Natation fra Paris, Frankrig - Dag 1 (120min) SVØMNING: Open de natation from Paris, France - Dag 1 (120min)
20:00 20:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:30 20:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 6. Cykling: Tour de France - 6. etape (90min) Etape (90min)
22:00 22:00
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min) SNOOKER, Thailand - Semifinale (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (90min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (90min)
02:00 02:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 6. Cykling: Tour de France - 6. etape (60min) Etape (60min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Kroatien (90min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Kroatien (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
Boksning Boksning
BOKSNING: Bigger's Better - Sværvægt (90min) BOKSNING: Bigger Better - Sværvægt (90min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:30 07:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 6. Cykling: Tour de France - 6. etape (60min) Etape (60min)
08:30 08:30
live.png
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League - 15.runde: Sydney Swans - Brisbane Lions (180min) AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League - 15.runde: Sydney Swans - Brisbane Lions (180min)
11:30 11:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 6. Cykling: Tour de France - 6. etape (30min) Etape (30min)
12:00 12:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: J.League fra Japan - Kashiwa Reysol (JAP) - Nagoya Grampus (JAP) (120min) Fodbold: J.League from Japan - Kashiwa Reysol (JAP) - Nagoya Grampus (JAP) (120min)
14:00 14:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (75min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (75min)
15:15 15:15
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Semifinale (60min) SNOOKER, Thailand - Semifinale (60min)
16:15 16:15
Sport Sport
SPORT: WATTS (60min) SPORT: WATTS (60min)
17:15 17:15
hd_small.pnglive.png
Gp3 GP3
GP3: Nextel Cup Series fra Silverstone, Storbritannien - Løb 1 (45min) GP3: Nextel Cup Series from Silverstone, Great Britain - Løb 1 (45min)
18:00 18:00
live.png
Amerikansk fodbold Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: Italian Superbowl - Finale (180min) AMERIKANSK Fodbold: Italiensk Superbowl - Finale (180min)
21:00 21:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape (45min) Etape (45min)
21:45 21:45
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY - 1. OFFROAD RALLY - 1. etape (15min) Etape (15min)
22:00 22:00
hd_small.png
Arena football Arena fodbold
ARENA FOOTBALL: Arena Football League, USA - Jacksonville Sharks (USA) - Milwaukee (USA) (120min) Arena Football: Arena Football League, USA - Jacksonville Sharks (USA) - Milwaukee (USA) (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Amerikansk fodbold Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: Italian Superbowl - Finale (60min) AMERIKANSK Fodbold: Italiensk Superbowl - Finale (60min)
01:30 01:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape (90min) Etape (90min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
03:30 03:30
Amerikansk fodbold Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: Italian Superbowl - Finale (90min) AMERIKANSK Fodbold: Italiensk Superbowl - Finale (90min)
05:00 05:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
05:30 05:30
Australian football Australsk fodbold
AUSTRALIAN FOOTBALL: Australian Football League (90min) AUSTRALSK FODBOLD: Australian Football League (90min)
07:00 07:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
07:30 07:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape (60min) Etape (60min)
08:30 08:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: Bundesligaen, Tyskland - Dag 12: Dortmund (TYS) - Wolfsburg (TYS) (120min) Fodbold: Bundesligaen, Germany - Dag 12: Dortmund (TYS) - Wolfsburg (TYS) (120min)
10:30 10:30
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Frankrig - Kroatien (60min) Fodbold: EM for U-19, Estland - France - Kroatien (60min)
11:30 11:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 7. Cykling: Tour de France - 7. etape (60min) Etape (60min)
12:30 12:30
Snooker Snooker
SNOOKER, Thailand - Finale (105min) SNOOKER, Thailand - Finale (105min)
14:15 14:15
live.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 1 (45min) Superbike: Britiske Mesterskab - Løb 1 (45min)
15:00 15:00
Boksning Boksning
BOKSNING: Bigger's Better - Sværvægt (120min) BOKSNING: Bigger Better - Sværvægt (120min)
17:00 17:00
Sport Sport
SPORT: WATTS (15min) SPORT: WATTS (15min)
17:15 17:15
live.png
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2 (45min) Superbike: Britiske Mesterskab - Løb 2 (45min)
18:00 18:00
Kampsport Kampsport
KAMPSPORT: Superkombat (75min) Kampsport: Superkombat (75min)
19:15 19:15
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY - 2. OFFROAD RALLY - 2. etape (15min) Etape (15min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 8. Cykling: Tour de France - 8. etape (120min) Etape (120min)
22:00 22:00
hd_small.png
Svømning Svømning
SVØMNING: Open de Natation fra Paris, Frankrig - Dag 2 (120min) SVØMNING: Open de natation from Paris, France - Dag 2 (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (30min) NYHEDER: Nyheder Night Session (30min)
00:30 00:30
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 1 (30min) Superbike: Britiske Mesterskab - Løb 1 (30min)
01:00 01:00
Superbike Superbike
SUPERBIKE: Britiske Mesterskab - Løb 2 (30min) Superbike: Britiske Mesterskab - Løb 2 (30min)
01:30 01:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 8. Cykling: Tour de France - 8. etape (90min) Etape (90min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (270min) NYHEDER: Nyheder Night Session (270min)
07:30 07:30
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 8. Cykling: Tour de France - 8. etape (30min) Etape (30min)
08:00 08:00
hd_small.pnglive.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (180min) SNOOKER: Australian Goldfields Open from Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (180min)
11:00 11:00
Amerikansk fodbold Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: Italian Superbowl - Finale (120min) AMERIKANSK Fodbold: Italiensk Superbowl - Finale (120min)
13:00 13:00
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (60min) Fodbold: EM for U-19, Estland - Portugal - Spanien (60min)
14:00 14:00
hd_small.pnglive.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (30min) SNOOKER: Australian Goldfields Open from Vitoria, Australien - Ottendedelsfinale (30min)
14:30 14:30
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Kim Collins (15min) SPORT: Den Jez Games - Kim Collins (15min)
14:45 14:45
Sport Sport
SPORT: The Jez Games - Nick Robinson Bake (15min) SPORT: Den Jez Spil - Nick Robinson Bag (15min)
15:00 15:00
live.png
Fodbold Fodbold
FODBOLD: EM for U19, Estland - Spanien - Estland (120min) Fodbold: EM for U19, Estland - Spanien - Estland (120min)
17:00 17:00
hd_small.png
Snooker Snooker
SNOOKER: Australian Goldfields Open fra Vitoria, Brasilien - Ottendedelsfinale (75min) SNOOKER: Australian Goldfields Open from Vitoria, Brasilien - Ottendedelsfinale (75min)
18:15 18:15
Surfing Surfing
SURFING: Intimate Surfing (30min) Surfing: Intim Surfing (30min)
18:45 18:45
Mountain bike Mountain bike
MOUNTAIN BIKE: Sellaronda Hero (15min) Mountain Bike: Sellaronda Hero (15min)
19:00 19:00
Fitness Fitness
FITNESS: The Box (15min) Fitness: The Box (15min)
19:15 19:15
Offroad rally Offroad rally
OFFROAD RALLY: Silk Way - 3. OFFROAD RALLY: Silk Way - 3. etape (15min) Etape (15min)
19:30 19:30
Nyheder Nyheder
NYHEDER: Eurosportnews report (30min) NYHEDER: Eurosportnews rapport (30min)
20:00 20:00
hd_small.png
Cykling Cykling
CYKLING: Tour de France - 9. Cykling: Tour de France - 9. etape (120min) Etape (120min)
22:00 22:00
Amerikansk fodbold Amerikansk fodbold
AMERIKANSK FODBOLD: Italian Superbowl - Finale (120min) AMERIKANSK Fodbold: Italiensk Superbowl - Finale (120min)
00:00 00:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (60min) NYHEDER: Nyheder Night Session (60min)
01:00 01:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (120min) NYHEDER: Nyheder Night Session (120min)
03:00 03:00
Nyheder Nyheder
NYHEDER: News Night Session (270min) NYHEDER: Nyheder Night Session (270min)

F.eks.: fodbold, Champions League, Eurogoals... Example:. Fodbold, Champions League, Eurogoals ...

LIVE tv-kanaler LIVE TV-kanaler

EUROSPORT NORDIC EUROSPORT NORDIC

SNOOKER: Wuxi Classic, Kina SNOOKER: Wuxi Classic, China

13:30 - 16:31 13:30 til 16:31 live.png

EUROSPORT 2 NORTH-EAST Eurosport 2 NORDØSTLIGE

FODBOLD: EM-kvalifikation Fodbold: EM-kvalifikation

13:06 - 15:53 13:06 til 15:53

Eurosportnews Eurosportnews

Friske nyheder hele dagen Friske Nyheder whole day

Eurosport Player Eurosport Player

Eurosport Player LIVE

Eurosport Player LIVE Eurosport Player LIVE

Se hele French Open LIVE på Eurosport Se whole franske Open LIVE in Eurosport

iws_n.png
iws_n.png
iws_w.png
iws_e.png
iws_s.png
iws_s.png
iws_c.png
iw_n.png
iw_n.png
iw_w.png
iw_e.png
iw_s0.png
iw_s0.png
iw_c.png
logo_smallest.png
Oprindelig Engelsk tekst:
zippy_plus_sm.gifForeslå en bedre oversættelse

 

 
Panel title
Antal besøg: 468980

734524

Editing

-0.18299913406372sekunder