BLINDES IDRÆTSKLUB FYN BIK - Showdown 2010/11 Cup 1

Resultater fra 1. cup 2010-2011

 

A-Rækken:

 

1.      Stine 17 +69

2.      Dennis 14 +32

3.      Jørn 14 +14

4.      Brian W 12 +13

5.      Anja 9 -7

6.      Rikke 9 -20

7.      Karsten B. Kr. 4 -35

8.      Torben 1 -66

 

A-Finalen: Stine-Dennis 12-7, 11-2

Rikke, Karsten og Torben rykker ned i B-Rækken.

 

B-Rækken:

 

1.      Betina 4 +22, 4 +18, 4 +7, 4 +14, 3 +9, 4 +18

Ialt 23 point og +88 i måldifference

1.Bettina Redder  6   5   1   0   0   12- 1    23

 

2.      Ejlif 4 +5, 1 -3, 3 +7, 3 -1, 3 +3, 4 +6

Ialt 18 point og +17 i måldifference

 

3.      Jesper 4 +8, 4 +13, 4 +13, 0 -5, 1 -6, 3 +1

2.Jesper Rose   6   3   1   1   1   9 - 5   16

Ialt 16 point og +24 i måldifference

 

4.      Tove 0 -5, 4 +9, 3 +5, 4 +16, 1 -1, 3 +12

Ialt 15 point og +36 i måldiffence

 

5.      Steffen 3 +6, 0 -9, 4 +5, 4 +14, 4 +6, 0 -6

Ialt 15 point og +16 i måldifference

 

6.      Kristina P 1 -6, 1 -7, 4 +11, 0 -16, 3 +6, 4 +11

Ialt 13 point og -1 i måldifference

 

7.      Camilla 1 +1, 4 +7, 0 -13, 4 +19, 3 +1, 0 -14

Ialt 12 point og +1 i måldifference

 

8.      Bjarne 4 +15, 1 -0, 0 -11, 1 -3, 1 -9, 4 +19

Ialt 11 point og +11 i måldifference

 

9.      Anne Kirstine 3 +3, 3 +0, 1 -5, 3 +11, 0 -11, 0 -18

Ialt 10 point og -20 i måldifference

 

10.  Tom 0 -8, 0 -7, 0 -18, 4 +7, 0 -6, 4 +11

Ialt 8 point og -21 i måldifference

 

11.  Hanne-Grethe 3 +7, 0 -15, 0 -22, 1 +1, 1 -1, 1 -11

Ialt 6 point og -41 i måldifference.

 

12.  H.C. 1 -7, 0 -19, 0 -7, 4 +8, 0 -11, 0 -19

3. HC     6   1  0  1   4  3 - 10   5

Ialt 5 point og -55 i måldifference.

 

13.  Carsten Gade 3 -1, 0 -13, 0 -7, 0 -14, 0 -8, 1 -12

Ialt 4 point og -55 i måldifference

 

B-Finalen: Betina-Ejlif 5-11, 12–4, 12-8

Betina, Eilif og Jesper rykker op i A-Rækken.

Hanne-Grethe, H.C. og Carsten rykker ned i C-Rækken.

 

C-Rækken:

 

1.      Anni 20 +83

2.      Søren Lind 17 +45

3.      Lars G 16 +47

4.      Mikael Krarup 16 +43

5.      Stinna 10 -6

4. Stinna Brinch  6   1  2  0  3  6 - 8   10

6.      Henrik J. 8 -7

7.      Kristina Steph. 7 -7

8.      Pernille Low 3 -63

9.      Karen M. H. 2 -65

10.  Jytte 1 -70

 

C-Finalen: Anni-Søren 12–7, 11-6

Anni, Søren og Lars ryller op i B-Rækken.

1.      Betina 4 +22, 4 +18, 4 +7, 4 +14, 3 +9, 4 +18

B- række Cup 1  2010/11

1.Bettina Redder  6   5   1   0   0   12- 1    23

2.Jesper Rose       6   3   1   1   1   9 - 5   16

3. HC                   6   1  0  1   4    3 - 10   5

C-række Cup 1 2010/11

4. Stinna Brinch     6   1  2  0  3      6 - 8   10

Resultater 2. cup 2010-2011

 

A-rækken:

1. Brian Winther 22 p +69

2. Stine 20 p +60

3. Jørn 17 p +35

4. Dennis 13 p +36

5. Anja 12 p +4

6. Ejlif 8 p -26

9. Betina 4 p -34

10. Jesper Rose 0 p -144

1.Bettina   9   1   0   0  8  2 - 16   4

2.Jesper    9   0   0   0   9  0 - 18   0

 

 

A-finale:

Brian - Stine 10-12, 9 - 12

 

8., 9. og 10. rykker ned i

 

B-rækken:

1. Rikke 23 p +76

2. Karsten Bach 23 p +71

3. Anni 15 p +50

4. Tove 15 p +12

5. Anne Kirstine 12 p -9

6. Kristina P. 8 p -32

7. Søren KL 7 p -29

8. Tom 5 p -30

9. Michael Nielsen 0 p -109

3.Michael Nielsen   8   0  0   0   8   0 - 16    0

 

B-finale:

Rikke - Karsten 11-5, 12-3

 

1., 2. og3. rykker op i A-rækken

9. rykker ned i

 

C-rækken:

1. Mikael Krarup 23 p +85

2. Karen Koch 20 p +62

3. Carsten Gade 19 p +46

4. Kristina Steph. 18 p +47

5. Erik Jensen 16 p +31

6. Jytte 14 p +29

7. Hanne Grethe 13 p +19

8. H.C. B.P. 10 p -16

9. Tommy 5 p -74

10. Pernille Low 4 p -79

11. Karen Margrethe 2 p -65

12. Hanne Majlund 0 p -85

5.HC Bruun   8   1  2  0  5  6-12   10

 

C-finale:

Mikael Krarup - Karen Koch 12-10, 11-8

 

1., 2. og 3. rykker op i B-rækken

stilling efter 2.cup 2010

A-række

1.Bettina   9   1   0   0  8  2 - 16   4

2.Jesper    9   0   0   0   9  0 - 18   0

B-række

3.Michael Nielsen   8   0  0   0   8   0 - 16    0

C-række

5.HC Bruun   8   1  2  0  5  6-12   10

Resultater 3.cup 12-13.februar 2011

 

Række A:

Spiller:                                         Point:        Måldifference:

1.    Stine Skovbon                  21             +32

2.    Brian Winther Knudsen    15             +15

3.    Karsten Bach Kristensen 14             +27

4.    Jørn Rosendal Pedersen 13             +13

5.    Dennis K. Rasmussen     12             +12

6.    Anja S. V. Svendsen        8               -34

7.    Rikke Mikkelsen                7               -41

8.    Anni Bach Pedersen        6               -24

 

Dette udløste en A-Finale med resultatet:

Stine Skovbon – Brian Winther Knudsen 12-3, 11-5

 

Dette bebetyder at:

Anja, Rikke og Anni rykker ned i B-Rækken.

 

 

Række B:

Spiller:                                         Point:        Måldifference:

1.    Camilla Bakken Skov       21             +84

2.    Tove Knudsen                  20             +26

3.    Betina Redder                  18             +47

4.    Kristina Pedersen             16             -1

5.    Eilif Hejlesen                     13             +19

6.    Steffen Filskov                                   12             +13

7.    Mikael Krarup Andersen  11             +6

8.    Anne Kirstine Henningse.                  10             -10

9.    Tom Fraenkel                   8               -23

10.                  Carsten Gade           7               -37

11.                  Jesper Rose             4               -54

12.                  Karen Koch Rasmu. 4               -70

 

Dette udløste en B-Finale med følgende resultat:

Camilla Bakken Skov – Tove Knudsen 12-10, 10-12, 11-7

 

Dette betyder at:

Camilla, Tove og Betina rykker op i A-Rækken.

Carsten, Jesper og Karen rykker ned i C-Rækken.

Række C:

Spiller:                                    Point:        Måldifference:

1.    H. C. Brun Petersen         21             +76

2.    Hanne-Grethe Sørensen  19             +49

3.    Erik Jensen                       18             +52

4.    Stinna Brinch Cristensen 17             +42

5.    Jytte Brauner Jensen       15             +26

6.    Henrik Jensen                   13             +25

7.    Karen Margrethe Hansen 12             -2

8.    Pernille Low                      12             -2

9.    Michelle Lyngholt Peder. 11             -28

10.                  Michael Nielsen        7               -31

11.                  Hanne Majlund          7               -54

12.                  Henrik Thomsen       3               -72

13.                  Tommy Ibsen           1               -81

 

Dette udløste en C finale med følgende resultat:

H. C. Brun Petersen – Hanne-Grethe Sørensen 12-10, 12-8

 

Dette betyder at:

Hans Cristian, Hanne-Grethe og Erik rykker op i B-Rækken.

B- række Cup 1  2010/11

1.Bettina Redder  6   5   1   0   0   12- 1    23

2.Jesper Rose       6   3   1   1   1   9 - 5   16

3. HC                   6   1  0  1   4    3 - 10   5

C-række Cup 1 2010/11

4. Stinna Brinch     6   1  2  0  3      6 - 8   10

stilling efter 2.cup 2010

A-række

1.Bettina   9   1   0   0  8  2 - 16   4

2.Jesper    9   0   0   0   9  0 - 18   0

B-række

3.Michael Nielsen   8   0  0   0   8   0 - 16    0

C-række

5.HC Bruun   8   1  2  0  5  6-12   10

 

3.Cup 2011  Stilling

B-række

1.Bettina   8   3  2  0  3  10-7   18    117

2.Jesper    8   1  0  0  7   2-14    4      97

C-række

3. HC        8   4  1  2  1  12 -7    21    49

4.Stinna    8   4  1  0  3   10-7    17    23

5.Michael  8   1  1  0  6    4-13    7    26

Samlet stilling efter 3.cup

1.Bettina Redder  6   5   1   0   0   12- 1    23  1.cup

     1.Bettina           9   1   0   0    8  2 - 16    4   2.cup

1.Bettina         8   3  2  0  3  10-7   18    117  3.cup

total Bettina    23  9  3  0 11  24-24  45   117   162

FM Cup  2011    45 pl.p.

2.Jesper Rose       6   3   1   1   1   9 - 5   16   cup 1

    2.Jesper              9   0   0   0   9  0 - 18   0    cup 2

2.Jesper              8   1   0     0  7   2-14    4      97  cup 3

total Jesper Rose 23  4   1    1  17  11-32   20   97   117

FM 2011    60 pl.p

3. HC                   6   1  0  1   4    3 - 10   5   cup 1

    5.HC Bruun          8   1  2  0  5      6-12   10  cup 2

3. HC                   8   4  1  2  1     12 -7    21    49  cup 3

total HC              22   6  3  3  10   21-29   36    49   85

FM Cup 2011     35 pl.p

3.Michael Nielsen   8   0  0   0   8   0 - 16    0  cup 2

5.Michael          8   1  1  0  6    4-13    7    26  cup 3

total Michael     16  1  1  0  14  4 - 29   7   26   33

FM Cup 2011     25 pl.p

4. Stinna Brinch     6   1  2  0  3      6 - 8   10   cup 1

4.Stinna                8   4  1  0  3      10-7    17    23   cup 3

total Stinna          14   5  3  0  6      16-15   27   23   50

Samlet Stilling efter FM 2011

1.Bettina                 162  -  35

2.Jesper                  117  -   60

3.HC                        85  -  35

4.Michael                  33 -  25

5.Stinna                    23

FM Cup 2011

 

 

tr> Betina Redder BIK Fyn 40 43 34 117   tr> Jesper Rose BIK Fyn 34 41 22 97 tr> Hans Chr. B. Pedersen BIK Fyn 22 7 20 49 tr> Michael Nielsen BIK Fyn 0 21 5 26 tr> Stina Brink Christensen BIK Fyn 10 0 13 23

tr>   Navn Klub Runde 1: Runde 2: Runde 3: Samletconfused.giftine Skovbon SKÅ 60 56 60 176Brian Winther Knudsen SKÅ 51 60 56 167Jørn Rosendahl Pedersen SKÅ 53 53 51 157Dennis K. Rasmussen SDK 56 51 48 155Anja Støvring SDK 48 48 46 142Karsten Bach Kristensen VBI 43 36 53 132Rikke Mikkelsen FBI 46 40 43 129Betina Redder BIK Fyn 40 43 34 117Ejlif Hejlesen FBI 36 46 31 113Tove Knudsen VBI 33 31 36 100Jesper Rose BIK Fyn 34 41 22 97Anni Bach Pedersen VBI 20 33 41 94Kristina Pedersen BAI 30 27 33 90Anne Kirstine Henningsen SKÅ 26 29 27 82Tom Fraenkel BAI 25 23 25 73Camilla Skov SKÅ 29 0 40 69Steffen Filskov SKÅ 32 0 30 62Michael Krarup SKÅ 12 20 28 60Carsten Gade FBI 21 14 24 59Hans Chr. B. Pedersen BIK Fyn 22 7 20 49Hanne Grethe Sørensen FBI 23 8 16 47Torben Nilsson BAI 41 0 0 41Søren K. Lind VBI 16 25 0 41Karen Koch SKÅ 0 16 21 37Bjarne Bryde SDK 27 0 0 27Michael Nielsen BIK Fyn 0 21 5 26Erik Jensen BAI 0 11 14 25Stina Brink Christensen BIK Fyn 10 0 13 23Jytte Brauner SKÅ 1 10 12 23Kristina Stephansen SKÅ 7 13 0 20Henrik Jensen SDK 8 0 10 18Pernille Low BAI 5 4 7 16Lars Gadensgaard SDK 14 0 0 14Karen Margrethe Hansen SDK 3 2 9 14Michelle Lyngholt FBI 0 0 6 6Tommy Ibsen SKÅ 0 5 1 6Hanne Majlund FBI 0 1 3 4Henrik Thomsen FBI 0 0 2 2

 

 

 

 
 
Panel title
Antal besøg: 447795

734524

Editing

-0,93104696273804sekunder