- Showdown Resultater Udland 2012

 

Side 20 -  BIK Fyn -  Showdown Udland 2011/12 

Blindes Idrætsklub FYNBIK

logo.jpg

 

Showdown logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INTERNATIONAL LOGO FOR SHOWDOWN IBSA

Gruppeinddeling Showdown Finland 19.-22.1.2011

PG 2012 GROUPS MEN A-H

 

 

 

 

MEN A

S. VAN DE WEGE     NED

S. DE ROSA              ITA

W. KARCZEWSKI    POL

D. VULBRECHT       GER

 

 

 

MEN B

D. LEO                      ITA

M. JUGLAR             FRA

M. NIELSEN             DEN

A. WOLCZYNSKI    POL

 

 

 

MEN C

J.R. PEDERSEN        DEN

R. WINKELGRUND   GER

M. FERRIGNO           ITA

K. HAUKKA              FIN

 

 

MEN D

J. OIKARAINEN        FIN

C. ÖRNEVIK             SWE

A. SLONINKA          POL

C. PIANTONI           ITA

 

 

MEN E

C. QUITRAL            SWE

T.GIESE                   GER

M.TRALLI               ITA

L. SACHS               NED

 

 

MEN F

A. LAHTINEN           FIN

K. OLENMO             SWE

M.SNEL                   NED

S.K. LIND                DEN

 

 

MEN G

M. SCARSO            ITA

S. STEFANEK         POL

H.C.B. PETERSEN  DEN

A. MARTOSOEWONDO

 

 

MEN H

T. RUOHONEN         FIN

B.W. KNUDSEN       DEN

B. NEUE                  GER

A. JOHANSSON    SWE

 

WOMEN A

H. VILMI                FIN

A. MARTINELLI    ITA

A.B. PEDERSEN    DEN

W. ZUYDWIJK      NED

WOMEN B

E. SJÖBLOM        SWE

E. MIELCZAREK   POL

A. BELLARTE       ITA

S. SKOVBON        SIF

A. VULPRECHT    GER

WOMEN C

A.CASARO            ITA

A. SAMORAY       GER

B. REDDER            DEN

E. PONTIROLI       ITA

J. PESARI             FIN

WOMEN D

A. SVENDSEN      DEN

M. DE FAZIO        ITA

S. TUOVINEN       FIN

M. SETHSEN       SWE

WOMEN E

H. TORN                 FIN

P. DA POZZO        ITA

T. KNUDSEN         DEN

H. VAN DER BOOM NED

Resultater:

nro     group     player         player
2.     NB     A. BELLARTE     -     S. SKOVBON     0-2 (3-11, 8-11)
3.     NC     J. PESARI     -     B. REDDER     2-0 (12-7, 11-1)
8.     MB     M. NIELSEN     -     A. WOLCZYNSKI     0-2 (4-12, 7-11)
9.     MC     J.R. PEDERSEN       -     R. WINKELGRUND     2-0 (11-6, 12-3)
16.     MF     M.SNEL     -     S.K. LIND     2-0 (11-2, 11-5)
18.     MG     H.C.B. PETERSEN     -     A. MARTOSOEWONDO     0-2 (2-11,
1-12)
19.     MH     T. RUOHONEN       -     B.W. KNUDSEN     0-2 (10-12, 9-11)
21.     NC     A.CASARO     -     B. REDDER     1-2 (11-8, 7-12, 9-11)
24.     NB     S. SKOVBON     -     E. SJÖBLOM     2-0 (11-3, 11-6)
26.     NA     A.B. PEDERSEN     -     W. ZUYDWIJK     2-0 (12-0, 11-6)
27.     ND     A. SVENDSEN     -     M. DE FAZIO     2-0 (12-8,11-6)
30.     NE     T. KNUDSEN     -     H. VAN DER BOOM     0-2 (1-12, 3-11)
33.     MB     D. LEO       -     M. NIELSEN     2-0 (11-0, 11-0)
35.     MC     J.R. PEDERSEN       -     M. FERRIGNO     2-0 (11-8, 11-5)
38.     NB     E. MIELCZAREK     -     S. SKOVBON     0-2 (8-11, 12-0)
40.     NC     B. REDDER     -     E. PONTIROLI     2-0 (11-7, 12-3)
46.     MF     K. OLENMO     -     S.K. LIND
47.     MG     M. SCARSO       -     H.C.B. PETERSEN     2-0 (11-0, 11-3)
50.     MH     B.W. KNUDSEN     -     A. JOHANSSON     0-2 (8-12, 9-11)
51.     NA     H. VILMI     -     A.B. PEDERSEN     2-0 (11-7, 12-5)
53.     ND     A. SVENDSEN     -     S. TUOVINEN     0-2 (6-11, 7-12)
56.     NB     S. SKOVBON     -     A. VULPRECHT     2-0 (11-2, 11-2)
59.     NE     H. TORN     -     T. KNUDSEN     2-0 (11-9, 12-10)
64.     MB     M. JUGLAR     -     M. NIELSEN     2-0 (12-4, 12-2)
65.     MC     K. HAUKKA     -     J.R. PEDERSEN     2-0 (11-8, 11-6)
71.     MF     S.K. LIND     -     A. LAHTINEN       0-2 (1-12, 4-11)
74.     NA     A. MARTINELLI     -     A.B. PEDERSEN     0-2 (8-11, 5-12)
76.     MG     S. STEFANEK     -     H.C.B. PETERSEN     2-0 (12-9, 12-8)
78.     MH     B.W. KNUDSEN     -     B. NEUE     2-0 (11-6, 11-8)
79.     ND     M. SETHSEN     -     A. SVENDSEN     2-1 (12-10,1-11,11-6)
82.     NE     P. DA POZZO     -     T. KNUDSEN     0-2 (7-11, 2-12)
83.     NC     B. REDDER     -     A. SAMORAY     1-2 (14-12, 10-13, 6-11)
87.     MO     W. KARCZEWSKI     -     M.NIELSEN     2-0 (12-7, 11-6)
90.     MP     H.C.B. PETERSEN     -     P. NEUE     0-2 (4-12, 3-12)
93.     MN     M. TRALLI     -     S. K. LIND     2-0 (11-7, 11-1)
98.     MJ     J. R. PEDERSEN     -     C. ÖRNEVIK     0-2 (10-12, 10-12)
104.     NH     B. REDDER     -     M. DE FAZIO     0-2 (7-11, 0-12)
106.     NF     J. PESARI     -     A. SVENDSEN     2-0 (11-9, 11-5)
107.     NG     A. B. PEDERSEN     -     S. SKOVBON     2-0 (11-2, 11-7)

BIK Fyn resultater

Bettina Redder

3.     NC     J. PESARI     -     B. REDDER     2-0 (12-7, 11-1)
21.     NC     A.CASARO     -     B. REDDER     1-2 (11-8, 7-12, 9-11)
40.     NC     B. REDDER     -     E. PONTIROLI     2-0 (11-7, 12-3)
104.     NH     B. REDDER     -     M. DE FAZIO     0-2 (7-11, 0-12)

total  Bettina  4  1  1  0  2   4 - 5    7 p.

Michael Nielsen

8.     MB     M. NIELSEN     -     A. WOLCZYNSKI     0-2 (4-12, 7-11)
33.     MB     D. LEO       -     M. NIELSEN     2-0 (11-0, 11-0)
64.     MB     M. JUGLAR     -     M. NIELSEN     2-0 (12-4, 12-2)
87.     MO     W. KARCZEWSKI     -     M.NIELSEN     2-0 (12-7, 11-6)

total Michael   4   0  0  0  4   0 - 8   0 p

Hans Chr. Bruun

18.     MG     H.C.B. PETERSEN     -     A. MARTOSOEWONDO     0-2 (2-11,1-12)
76.     MG     S. STEFANEK     -     H.C.B. PETERSEN     2-0 (12-9, 12-8)
90.     MP     H.C.B. PETERSEN     -     P. NEUE     0-2 (4-12, 3-12)
47.     MG     M. SCARSO       -     H.C.B. PETERSEN     2-0 (11-0, 11-3)

Total HC Bruun  4  0  0  0  4  0 - 8   0 p.

 

2009 IBSA World Showdown Championships

Handen (Stockholm), Sweden,

13th-16th August 2009

Full results

Final results, men

1 Sven van de Wege Netherlands

2 Teemu Ruohonen Finland

3 Zebastian Modin Sweden

4 Aleksander Sabo Slovenia

5 Jack van Oosterhout Netherlands

6 Claudio Quitral Sweden

7 Domenico "Leo" Leo Italy

8 Jaromir Vospel Czech Republic

9 Peter Zidar Slovenia

10 Achmad Martosoewondo Netherlands

11 Alisher Hozhanijazov Estonia

12 Juha Oikarainen Finland

13 Ari Lahtinen Finland

14 Avo Falkenberg Estonia

15 Jørn Rosendal Pedersen Denmark

16 Pavel Miechelfeit Czech Republic

17 Anders Moritz Sweden

18 Sander Eefsting Netherlands

19 Andreas Johansson Sweden

20 Maurizio Scarso Italy

21 Massimilian "José" Tralli Italy

22 Brian Winther Knudsen Denmark

23 John Schmidt Denmark

24 Reinhard Winkelgrund Germany

25 Johnnie Brinley Sweden

26 Kalle Haukka Finland

 

 

 

DHIF's Virksomhedsklub



 

 


 

---

 

 

 
 
Panel title
Antal besøg: 466317

734524

Editing

-0.15941905975342sekunder