Branding - Blog

Management Branding Marketing Advertising News

Aug
27
2015

افرادی را که سابقه کاری شما را نمی دانند - و یا کسی که شما را اخراج کرده است را در لیست خود قرار ندهید.


ایوان بانول، در شرکت نیروی موتور صنعتیCOO   است و همه استخدام های شرکت را دسته بندی می نماید. او می گوید که یکبار از سه مرجع برای یک متقاضی استفاده کرد، و هر یک، کابوس بوده است. مورد اول، «برادر بسیار ناشیِ» متقاضی بود. بانول می گوید: «بعد از پنج دقیقه صحبت در خصوص اف- بمب ها و یاوه گویی درباره ی میزان صمیمیت شان، من هیچ دیدی نسبت به متقاضی پیدا نکردم

مورد دوم از تماس بانول، شگفت زده شد. «سومین شخصی که من با آن تماس گرفتم کارفرمای اسبق شرکت بود. تا قطع کردن گوشی تلفن زمان سختی بر من گذشت زیرا نسبت به اینکه این شخص، واقعا تا چه اندازه نمونه ی بدی از یک کارمندبوده، دیدگاه جدیدی می یافتم. نیازی به گفتن نیست، من با این شخص برای مصاحبه تماس نگرفتم

منابع می توانند باعث بوجود آمدن و یا از بین بردن فرصت های شما برای تصاحب یک شغل شوند، بنابراین مراقب این نکته باشید که کسی که شما به کارفرمایان آینده نگر برای تماس پیشنهاد می کنید، اطلاعات بیشتری در مورد شما کسب نماید. در اینجا برخی از افرادی که هرگز نباید به عنوان منابع کاری تان از آنها استفاده نمایید، ذکر شده است:

اعضای خانواده تیموتی ترودو، مدیر عامل شرکت (Syntax Creative) می گوید: «همه ما اعضای یک خانواده را دیده ایم که سعی می کنند بهترین های شما را ذکر کنند، اما بی تردید جالب ترین منبعی که من تا کنون داشته ام پدر و مادرها بودند». به طور کلی، مدیران می پندارند که پدر و مادر شما نمی توانند مشخصات معقول و بی طرفانه ای از سابقه ی کار شما و یا چگونگی رفتار شما به عنوان یک کارمند ارائه دهند، بنابراین آنها را به عنوان منابع خود قرار ندهید.


بانول می گوید: این در مورد تمام اعضای خانواده ها صدق می کند؛ زیرا آنها به احتمال زیاد فکر می کنند که شما خیلی عالی هستید. «ما علاقه مند به دانستن درمورد سابقه کار قبلی، اخلاق و وجدان کاری شما هستیم. نظر خانواده شما همیشه مغرضانه خواهد بود.


کسی که شما را اخراج کرده است

بانول می گوید: مرجعیکه شما رااخراج میکند،یا ابداً چیزی به شما نمی گوید، چرا که هیچ چیز خوبی برای گفتن ندارد و یا درباره اینکه تا چه اندازه کارمند وحشتناکی بودید، صحبت خواهد کرد. «صحیح است که فرض کنیم اگر شما در شرایط خوبی کار خود راترک نکردید، پس آنها نباید از شما به عنوان یک مرجع استفاده کنند

دوستان یا هم اتاقی ها

اگر شما با دوستان خود کار نکرده اید، آنها قادر نخواهند بود که آن دسته از اطلاعات بالقوه را که کارفرمایان به دنبال آن هستند، ارائه کنند. مدیر عامل شرکت توسعه  sewell،پرستون ویلی می گوید شرکت او بسیاری از دانشجویان را بصورت پاره وقت استخدام کرده است. « برای مردم این بسیار معمول است که لیست افرادی با عناوین قابل توجه را به عنوان مراجع ارائه کنند که به راحتی می توان پی برد که آنها هم اتاقی هایشان هستند.» متقاضیان باید در مورد اینکه منابع آنها چه کسانی هستند و چطور آنها را می شناسند، صادق باشند. درغیر این صورت در شرایطی که کارفرما از آنها منابع تایید نمی خواهد، منبعی معرفی نکنند.


هر کس که انتظار تماس ندارد

شریل پالمر می گوید: از مرجعی استفاده نکنید که آمادگی لازم را برای دریافت تماسی از طرف یک کارفرما ندارد. «منابع خوب مشتاق کمک به شما هستند، اما آنها ممکن است سهوا به شما صدمه بزنند اگر آنها را برای تماسی که از سوی کارفرمایان با آنها گرفته خواهد شد، آماده نکرده باشید. شما باید منابع خود را از هنگامی که در حال رفتن برای مصاحبه شغلی هستید، مطلع نمایید،چراکه نمی دانید چقدرسریع ممکن است کارفرمایان تماس بگیرند. همچنین، جدیدترین رزومه کاری خود را در اختیار منابع خود قرار دهید؛ به این ترتیب اطلاعات آنها در مورد آنچه شما انجام می دهید، به روز می باشد.

 

 

Share on Facebook Back to the blogComments:


 
Panel title

© 2019 branding

Antal besøg: 76867

Lav en gratis hjemmeside på Freewebsite-service.com

Editing

-0,24517607688904sekunder