educatedfondnes17 - Blog
Sept
25
2014

Microsoft też oszalał na punkcie społeczności?

Jak widać, na punkcie społeczności zwariowali ostatnio nawet najwięksi gracze na rynku - zaledwie tydzień temu swojego Buzza zaprezentował Google, zaś teraz społecznościami w kliencie poczty atakuje nas Microsoft. Gwoli sprawiedliwości dodać jednak trzeba, że podejście Microsoftu jest tu dużo rozsądniejsze - nowy dodatek do Outlooka (Outlook Social Connector, czyli OSC) nie będzie domyślnie włączony i użytkownik będzie musiał sam go uaktywnić. Google wybrał inne podejście - koncern zdecydował się "uspołeczniać" wszystkich na siłę i domyślnie włączył Buzza wszystkim użytkownikom Gmaila.

Testowy OSC

Outlook Social Connector na razie dostępny jest jedynie w testowej (beta) wersji MS Outlook 2010 (czyli w kolejnym wydaniu klienta pocztowego Microsoftu - wersja ostateczna ma się pojawić na rynku pozycjonowanie stron cennik w czerwcu tego roku). Po włączeniu dodatku, w Outlooku pojawia się dodatkowe okno, w którym wyświetlane są wiadomości ze wspomnianych serwisów społecznościowych (statusy, komentarze itp.) powiązane z danymi z MS Outlook - czyli np. terminy spotkań z danymi użytkownikami (wraz z ich zdjęciami), historia korespondencji, informacje o tym, co współpracownicy robią w danym momencie.

Microsoft nie omieszkał przy okazji podkreślić, że Outlook to produkt dla firm - dlatego też nowa aplikacja będzie w stanie współpracować z SharePoint Server (co szczególnie nie dziwi - wszak to element rodziny MS Office) oraz najróżniejszymi narzędziami CRM. Koncern zapowiedział już także, że z czasem pojawi się pakiet narzędzi SDK, dzięki któremu autorzy oprogramowania będą mogli integrować swoje produkty z Outlook Social Connector.

Po co pracownikowi społeczności?

Dodajmy, iż zachodni dziennikarze nieco narzekają na http://www.inforeklama.com/partners/newspapers/russkaya_reklama/info.htm wprowadzanie funkcji społecznościowych do narzędzi stricte korporacyjnych - oficjalnym blogu MS Outlook 2010.

Czytaj więcej na technologie.gazeta.pl

http://rss.feedsportal.com/c/32739/f/530370/s/c5ce168/l/0Ltechnologie0Bgazeta0Bpl0Ctechnologie0C10H810A120H75745930HMicrosoft0Itez0Ioszalal0Ina0Ipunkcie0Ispolecznosci0I0Bhtml/story01.htm

Share on Facebook Back to the blogComments:


skrevet: Sat. d. 3. Jan.

Of course what a magnificent website and educative posts I surely will bookmark your site. Best Regards! Exede,

 
Panel title
Antal besøg: 39951

Lav en gratis hjemmeside på Freewebsite-service.com

Editing

-0.12448406219482sekunder