Larsqvick - CV

 

 

Erhvervserfaring:

1992/ 95:          Odense Staalskibsværft Lindø: Skibsbygger.

1996:                FONA: Servicemedarbejder.

2000:                Cosmo film: Runner på ”Grev Axel”.

2000:                Ungdomsredaktionen: Udvikling af nye programmer til TV

2001:                TV DANMARK 2 Syd, Sønderborg: tilrettelægger, afvikler,

                         journalist, kameramand og redigeringstekniker.

2002:                Front TV: Kameramand, redigeringstekniker,

                         journalist, grafiker, samt tilrettelægger og

                         produktion af egne programmer.

2004:                LQ REKLAME: Selvstændig reklameproduktion og

                        exponering.

2004:                Kanal Fyn, Haarby: Kameramand, grafiker og

                        redigeringstekniker.

2005:                Randstad: Vikar, lager, produktion, truckkørsel.

2005 - 2008:     Odense Staalskibsværft Lindø: skibsbygger.

2006:                TV Særsyn, Odense: Konsulent og redigeringstekniker.

2009 - 2010:     Vikar: Vikar for forskellige industrivirksomheder.

2009 - 2010:     Pegasus Foto og Video: kameramand. Tilrettelægger,

                          redigeringstekniker

2011:                 Den Fynske Opera: Rekvisitør

2011 + 2012      Nørregaardteatret / Teaterhuset F19: Teatermedarbejder

 

 

Praktik:

1995:                Odense Teater: Teatermaler.

1995:                Smykkesmeden Jens Galschiøt: kunsthåndværker.

1996:                Expert Bogense: Radio og TV forretning.

1996:                Becks Radio & TV: Radio forretning.

1998:                STV: Opsætning af studie.

1998:                NOVA VISION: Kameramand, opsætning af studie og

                         kontakt til arrangører til diverse begivenheder.

1999:                HJ Film: Egen produktion af program om arkitektur

                         (sendt på UTV).  

2000:                UTV Odense: Produktion af nyheder og programmer for

                         studerende  (journalist, kamera og redigering).

2003:                HJ Film: Forredigering til et program om en fodboldskole.

2005:                Kanal Fyn, Haarby: Kameramand, grafiker og

                         redigeringstekniker.

2010:                 Info-huset: Vejleder, redigeringstekniker og fotograf for

                         udviklingshæmmede.

 

 

 

 

Uddannelse:                                               

1987/ 88:          Krogsbølle skole: 10. klasse.   

1988/ 89:          Odense Tekniske Skole: EFG- jern og metal.

1989/ 92:          Odense Staalskibsværft Lindø: skibsbyggerlærling.

1995:                TV49: Kamera og redigeringskursus.

1995:                AOF: Menneske og natur.

1995:                Metalskolen Jørlunde: G1 kursus. (tillidsmandskursus)

1995:                AMU-Fyn: Gamle malertekniker.

1996:                Welton: Sælgerkursus.

1997:                Den Ny Daghøjskole: Forfatterkursus.

1997:                Den Ny Daghøjskole: Musikbutikken

                         (nodelære, musikhistorie og samspil).

1998:                Byhøjskolen: Kommunikation og billedmager 

                         (mediekursus).

1998/ 99:          Rampelysets mediehold: Undervisning og produktioner

                         til Odense ser rødt.

1999:                Odense Tekniske Skole: Medie og kommunikation:

                         Undervisning og praktiske øvelser i diverse grundlæggende 

                         færdigheder indenfor TV/Video-produktion, samt

                         billedebehandling.

2000:                Odense Tekniske Skole: 3D grafik og animation

2000:                Filmskolens Efteruddannelse: Filmisk fortælleform.

2002:                Odense Tekniske Skole: Introduktion til Web-produktion.

2003:                VUC, Odense: Iværksætterkursus

2004:                AMU-Fyn: Truck-certifikat.

2005:                Fyns Erhvervs Center: Markedsføring for iværksættere.

2005:                Odense Tekniske Skole: Arbejdsmiljø og sikkerhed.

2008:                Odense Tekniske Skole: Tegningslæsning, projektion og

                         isometri.

2008:                Odense Tekniske Skole: Videre med Photoshop.

2009:                Syddansk Erhvervskole: Web-produktion,

                         AdobeDreamviewer 

2009:                Syddansk Erhvervskole: Grafisk produktion,

                         Adobe Illustrator

2009:                Syddansk Erhvervskole: Grafisk produktion,

                         Adobe InDesign

2009:                Filmskolens Efteruddannelse: TV-koncepter

2012:                Erhvervsakademiet Lillebælt: Multimediedesigner - Film & Animation

 

 

 

 

 
Panel title
Antal besøg: 7331

Lav en gratis hjemmeside på Freewebsite-service.com

Editing

-0,61730408668518sekunder