Stine Damkær - Stævnebilleder

Fladså Rideklub 11.marts 2012

VINDER AF BURGERCUP 2012

VINDER AF BURGERCUP 2012

1.plads til holdet:
Klara Nielsen - Fleur Cheval
Stine Damkær - Uzo Horsmark
Anna Kromann - Baunehøjens Macoy
Signe Andersen - Georgia B
Uzo Horsmark - Katrinebjerg Rideklub

Uzo Horsmark - Katrinebjerg Rideklub

Stine og Uzo Horsmark til stævne i Katrinebjerg Rideklub den 17.september 2011.
Lacoste - Odsherreds Rideklub

Lacoste - Odsherreds Rideklub

Stine og Lacoste til stævne i Odsherreds Rideklub den 10.september 2011
Uzo Horsmark - Næstved Sportsrideklub

Uzo Horsmark - Næstved Sportsrideklub

Stine og Uzo Horsmark til stævne i Næstved Sportsrideklub den 4.september 2011.
Uzo Horsmark - Næstved Sportsrideklub

Uzo Horsmark - Næstved Sportsrideklub

Stine og Uzo Horsmark til stævne i Næstved Sportsrideklub den 4.september 2011.
Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011
Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011
Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011.
Vandt både LB1 og LA1.
Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011

Stævne i Næstved Sportsrideklub 3.9.2011.
Vandt både LB1 og LA1
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo Horsmark vinder af Falster Dressage 2011 - Poppelgården cup.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo H. vinder af Falster Dressage 2011 - Poppelgården cup.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo H. vinder af Falster Dressage 2011 - Poppelgården cup.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo H. vinder af Falster Dressage 2011 - Poppelgården cup.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo til Falster Dressage 2011 på Bellingegård Sportsrideklub den 20.-21.august 2011.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo til Falster Dressage 2011 på Bellingegård Sportsrideklub den 20.-21.august 2011.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo til Falster Dressage 2011 på Bellingegård Sportsrideklub den 20.-21.august 2011.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo til Falster Dressage 2011 på Bellingegård Sportsrideklub den 20.-21.august 2011.
Falster Dressage 2011

Falster Dressage 2011

Stine og Uzo til Falster Dressage 2011 på Bellingegård Sportsrideklub den 20.-21.august 2011.
Stine og Uzo H i Fuglebjerg

Stine og Uzo H i Fuglebjerg

Stine og Uzo H til stævne i Fuglebjerg den 14.august 2011.
Vi vandt begge klasser.
Stine og Uzo H i Fuglebjerg

Stine og Uzo H i Fuglebjerg

Stine og Uzo H til stævne i Fuglebjerg den 14.august 2011.
Stine og Uzo H i Rideklub Vestsjælland

Stine og Uzo H i Rideklub Vestsjælland

Stine og Uzo til stævne i Rideklub Vestsjælland den 6.august 2011.
Stine og Uzo 6.august 2011

Stine og Uzo 6.august 2011

Stine og Uzo til stævne i Rideklub Vestsjælland den 6.august 2011.
Stævne i Hvalsø Rideklub den 3.juni 2011

Stævne i Hvalsø Rideklub den 3.juni 2011

Vores første C-stævne
Stævne i Hvalsø Rideklub den 3.juni 2011

Stævne i Hvalsø Rideklub den 3.juni 2011

Vores første C-stævne
Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011
Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011
Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011
Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011

Nordvestsjællands Rideklub 22.maj 2011
Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011. Første udendørs stævne på Lacoste.
Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011
Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011
Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011

Ringsted Sportsrideklub 14.maj 2011
Strøgården Rideklub den 7.maj 2011

Strøgården Rideklub den 7.maj 2011

Strøgården Rideklub den 7.maj 2011
Strøgården Rideklub den 7.maj 2011

Strøgården Rideklub den 7.maj 2011

Stine og Uzo Horsmark til stævne i Strøgården Rideklub den 7.maj 2011
Darupgård Rideklub 24.april 2011

Darupgård Rideklub 24.april 2011

Stine og Uzo Horsmark til stævne i Darupgård Rideklub den 24.april 2011.
2.stævne - Stine og Uzo Horsmark

2.stævne - Stine og Uzo Horsmark

Stine og Uzo's 2.stævne i Rideklub Vestsjælland den 9.april 2011.
2.stævne - Stine og Uzo Horsmark

2.stævne - Stine og Uzo Horsmark

Stine og Uzo's 2.stævne i Rideklub Vestsjælland den 9.april 2011.
2.stævne - Stine og Uzo Horsmark

2.stævne - Stine og Uzo Horsmark

Stine og Uzo's 2.stævne i Rideklub Vestsjælland den 9.april 2011.
Opvarmning.
Stine og Uzo Horsmark

Stine og Uzo Horsmark

Første stævne på Uzo Horsmark i Midtsjællands Rideklub den 19.marts 2011.
2.plads i LD1 - 70,00 %
1.plads i LD2 - 73,33 %
Stine og Uzo Horsmark

Stine og Uzo Horsmark

Første stævne på Uzo Horsmark i Midtsjællands Rideklub den 19.marts 2011.
2.plads i LD1 - 70,00 %
1.plads i LD2 - 73,33 %
VINDER AF BURGERCUP 2011

VINDER AF BURGERCUP 2011

1.plads til holdet:
Klara Nielsen - West Side Pride Pioneer
Michelle Søderlund - Saveur
Stine Damkær - Sheik Søttrupgård
Anna Kromann - Baunehøjens Florencia
VINDER AF BURGERCUP 2011

VINDER AF BURGERCUP 2011

Skriv en tekst
VINDER AF BURGERCUP 2011

VINDER AF BURGERCUP 2011

Skriv en tekst
VINDER AF BURGERCUP 2011

VINDER AF BURGERCUP 2011

Vinder af Burgercup 2011.
Stine og Sheik Søttrupgård.
VINDER AF BURGERCUP 2011

VINDER AF BURGERCUP 2011

Vinder af Burgercup 2011 i Vemmelev Rideklub. Æresrunde.
VINDER AF OHR CHAMPIONAT 2010

VINDER AF OHR CHAMPIONAT 2010

Vinder af OHR championat 2010 i ponydressur.

TAK til den mest vidunderlige pony KANOK for et fantastisk stævneår 2010.
Vinder af OHR championat 2010

Vinder af OHR championat 2010

Vinder af OHR championat 2010 i ponydressur
Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste til stævne i Odsherreds Rideklub
Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste til stævne i Odsherreds Rideklub
Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste til stævne i Odsherreds Rideklub
Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste til stævne i Odsherreds Rideklub
Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste - stævne i OHR

Stine og Lacoste til stævne i Odsherreds Rideklub den 13.november 2010.
2.plads i LC1 med 69,17% og en 1.plads i LC2 med 69,09%.
Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne
Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne
Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne
Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne
Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne

Lacoste og Stines første stævne i Tuse Næs Køre- og Rideforening den 30.oktober 2010.
1.plads i LC1 med 70,41 % og 3.plads i LC2 med 69,09 %.
Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010 for ponyhold
Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010 for ponyhold
Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010 for ponyhold
Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010 for ponyhold.
Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010 for ponyhold:
Klara Marie Nielsen
Stine Damkær
Maria Worm
Amalie Qwist Mortensen
Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010

Vinder af Distriktsmesterskab 2010 for ponyhold
1.plads til holdet:
Klara Marie Nielsen, Fleur Cheval
Stine Damkær, Kanok
Maria Worm, Milky Way
Amalie Qwist Mortensen, West Side Pride Pioneer
Stine og Sheik Søttrupgård

Stine og Sheik Søttrupgård

Stine og Sheik Søttrupgård til klubmesterskab 2010 i OHR.
En 6.plads i LB1 med 65 %.
Stine og Sheik Søttrupgård

Stine og Sheik Søttrupgård

Stine og Sheik Søttrupgård til klubmesterskab 2010 i OHR
Stine og Sheik Søttrupgård

Stine og Sheik Søttrupgård

Stine og Sheik Søttrupgård til klubmesterskab 2010 i OHR.
Højfyns Rideklub

Højfyns Rideklub

C-stævne i Højfyns Rideklub den 12.september 2010.
2.plads i LA2 - 66,88%
FYN ER FIN
C-stævne i Sportsrideklubben Vallensbæk

C-stævne i Sportsrideklubben Vallensbæk

Kanok og Stine til C-stævne i Sportsrideklubben Vallensbæk den 4.september 2010.
Det blev til en 4.plads i LA2 med 66,56%.
Også her var det "hjemmebane", da jeg rider for Sportsrideklubben Vallensbæk til stævner, hvor det ikke er muligt at ride for Odsherreds Rideklub.
C-stævne i Møllebakkens Rideklub

C-stævne i Møllebakkens Rideklub

Tak til HORZE for de flotte gaver, som jeg vandt ved Møllebakkens Rideklubs C-stævne den 28.august 2010.
C-stævne i Møllebakkens Rideklub

C-stævne i Møllebakkens Rideklub

C-stævne i Møllebakkens Rideklub den 28.august 2010.
Stine og Kanok vandt LA4 med 66,88%.
C-stævne i Odsherreds Rideklub

C-stævne i Odsherreds Rideklub

foto: Helle Damkær Winther

C-stævne i Odsherreds Rideklub den 14.august 2010.
Det er altid skønt at ride på "hjemmebane".
2.plads i LA2 - 64,38%
Hestival i Solrød 2010

Hestival i Solrød 2010

Hestival i Solrød 2010 - C-stævne.
6.plads i LA4 - 66,56%
C-stævne i Helsinge Rideklub

C-stævne i Helsinge Rideklub

Stine og Kanok vinder LA4 med 68,43% til C-stævne i Helsinge Rideklub den 27.juni 2010
Stine og Kanok - Første LA4

Stine og Kanok - Første LA4

Første LA4 - stævne i Rideklub Vestsjælland den 12.juni 2010
Hestival i Solrød 2007

Hestival i Solrød 2007

Stine og Kanok til Hestival 2007 i Solrød.
Finale Københavnsmesterskab 2010

Finale Københavnsmesterskab 2010

Foto: Helle Damkær Winther
En 5.plads til Stine og Kanok i finalen til Københavnsmesterskabet 2010.
Vinder af Land & Fritid Cup 2010

Vinder af Land & Fritid Cup 2010

Foto: Hanne
Stine og Kanok vinder af Land & Fritid Cup 2010.
C-stævne i Møllebakken den 22.maj 2010.

C-stævne i Møllebakken den 22.maj 2010.

Foto: Helle Damkær Winther
C-stævne i Møllebakken den 23.maj 2010.
LA2 - 68,44%
Min elskede Kanok

Min elskede Kanok

Foto: Helle Damkær Winther
Stine og Kanok til stævne i Rideklub Vestsjælland den 17.april 2010.
Vi vandt både LA1 og LA2.


Distriktsmesterskab for hold 2009

Distriktsmesterskab for hold 2009

Foto: Helle Damkær Winther
DISTRIKTSMESTERSKAB for hold 2009 i Holbæk Rideklub.
3.plads til holdet:
Amalie Qwist Mortensen, Lammefjords Thais
Cecilie Qwist Mortensen, West Side Pride Pioneer
Stine Damkær - Kanok
Amalie Bruno Johansen - Magic Lyng
BURGERCUP 2010

BURGERCUP 2010

Foto: Helle Damkær Winther
BURGERCUP 2010 i Vemmelev Rideklub.
4.plads til holdet:
Agnete Nielsen - Oddens Tumle
Cathrine A. Olsen - Moniquie
Louise Kristoffersen - Mistress Of Eternity
Stine Damkær - Kanok
Stine og Sheik Søttrupgård

Stine og Sheik Søttrupgård

Foto: RJ Foto
Stævne i Ringsted Rideklub den 2.april 2010 på min Mors hest Sheik Søttrupgård.
Mit første stævne på hest.
Red LD1 til 70,00% og LD2 til 76,11%.
C-stævne i Algestrup

C-stævne i Algestrup

Foto: RJ Foto
Stine og Kanok til C-stævne i Algestrup Sportsrideklub den 6.marts 2010.
Vi vandt LA1 med 70,34%.
 
Panel title

© 2017 stine

Antal besøg: 14971

Lav en gratis hjemmeside på Freewebsite-service.com

Editing

-0,81315898895264sekunder