Web Solutionz - Blog
March
19
2015

عطر زنانه

پوست خانم ها با پوست آقایان تفاوت هایی جزئی دارد. پوست آقایان ضخیم تر، تیره تر و پرموتر است. اما آیا تقسیم بندی عطرها بر اساس مردانه و زنانه به خاطر این تفاوت های جزئی در پوست آنها است؟ برخی تحقیقات نشان داده اند که پوست خانم ها و پوست آقایان حتی از نظر میزان ترشحات چربی هم تفاوت چندانی با هم ندارند.

حقیقت آن است که پوست بدن هر انسانی شیمی منحصر به فرد خودش را دارد. بنابراین هر شخصی صرف نظر از اینکه مرد باشد یا زن باید عطر مناسب خودش را پیدا کند. به راستی چه کسی این تقسیم بندی را انجام داده است؟

تا 100 سال پیش واژه ای به نام عطر مردانه و عطر زنانه  وجود نداشت و هر کس به سلیقه خودش عطر انتخاب می کرد. اما از قرن 19 به بعد روز به روز این مرزها جداتر شد. امروزه حتی خود  کلمه عطر هم ویژگی زنانه به خود گرفته است..

عطرهای زنانه معمولاً درصد اسانس بیشتری دارند و بوی شدیدتری می دهند. به همین علت زنانه ها معمولاً ادوپرفیوم (EDP) و مردانه ها معمولا ادوتویلت(EDT) هستند. البته همیشه هم اینگونه نمی باشد. به عبارت دیگر عطرهای ادوتویلت زنانه هم وجود دارد و تعدادشان هم کثیر است.
رایحه عطرهای زنانه معمولاً از گل و میوه است. برای مردان به هیچ وجه از رایحه گل ها استفاده نمی شود. از میوه ها نیز فقط رایحه مرکبات (مثل ژیوانشی موسیو) برای آقایان پسندیده است. 
پیش بینی می شود که در آینده نزدیک این مرزها بیشتر و بیشتر برداشته شوند. امروزه دسته جدیدی از تقسیم بندی به نام تک جنسی وارد بازار شده است.

سال ۱۹۹۷ سالى براى ادکلن های زنانه بود.در تمام ایام اغلب خانم ها چه خانه دار و چه شاغل، به فکر اثبات شخصیتى مستقل از اقایان بودند. عطرهاى معروفى مانند عطر «خیابان پنجم» توسط «الیزابت اردن» و عطر ۲۱۲ توسط کارولین هررا در سال ۱۹۹۷ به بازارهاى جهان روانه گشت.

بانوان دهه ۹۰ فرق های بیشماری با زنان قبل از خود داشتند. آنها به انسان‌هایى بسیار پیچیده و خاص،  مستقل تبدیل شده بودند و از این‌رو عطرهاى کلاسیک دیگر باب میل انها قرار نمی گرفت.

تا 100 سال پیش واژه ای به نام عطر مردانه و عطر زنانه  وجود نداشت و هر کس به سلیقه خودش عطر انتخاب می کرد. اما از قرن 19 به بعد روز به روز این مرزها جداتر شد. امروزه حتی خود  کلمه عطر هم ویژگی زنانه به خود گرفته است.. بانوان دهه ۹۰ فرق های بیشماری با زنان قبل از خود داشتند. آنها به انسان‌هایى بسیار پیچیده و خاص،  مستقل تبدیل شده بودند و از این‌رو عطرهاى کلاسیک دیگر باب میل انها قرار نمی گرفت.

Share on Facebook Back to the blogComments:


 
Panel title

© 2022 websolutionz

Antal besøg: 7400770

Lav en gratis hjemmeside på Freewebsite-service.com

Editing

-0.10961413383484sekunder